Sağlık

Varislere Ne İyi Gelir İşte İpuçları

Varislere Ne İyi Gelir? İşte İpuçları

Sadece kadınlarda değil erkeklerde de varis sıkıntısı olabiliyor. Bazen genetik, bazen de çok fazla ayak durmaktan ya da farklı sebeplerden dolayı oluşabiliyorlar. Peki, varise iyi gelen şeyler nedir? Varislere Ne İyi Gelir İşte İpuçları

Hangi Ağrı Ne Anlama Geliyor?

Varislere Ne İyi Gelir İşte İpuçları

Aşırı sıcak ortamlarda bulunmamaya çalışın. Sıcak bacaklarınızdaki toplar damarların şişmesine neden olur.Ağrının daha da fazlalaşmasına neden olur. Olabildiği kadar gözenekli kumaşlardan yapılmış hava alabilen kıyafetler tercih ederseniz ağrılarınız azalabilir.

Susuz kalmamaya dikkat edin. Bol sıvı tüketirseniz hem vücudunuz susuz kalmaz hem de su sayesinde vücudunuz serin kalır.Yetersiz su tüketirseniz kanınızın kıvamı koyulaşacaktır ve bacaklarda pıhtı oluşma riskini arttıracaktır.

Spor bildiğiniz gibi her derde deva diyebiliriz. Bu nedenle varise de yürüyüş ya da hafif tempolu bir koşu iyi gelecektir. Kan dolaşımını hızlandıracaktır. Unutmayın spor her zaman iyidir.

Topuklu ayakkabı kullanımını azaltın. Mecbur değilseniz hiç kullanmayın. Baldır kaslarının çalışması bacaklardaki kirli kanın temizlenmesi için önemli bir rol oynayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu