Güzellik

Makyajınızı Sürekli Taze Tutmanızın Yolları

Makyajınızı nasıl sürekli taze tutabilirsiniz?

Sabah işe ye da okula gitmeden bin bir zahmete girerek yaptığınız makyajın gün içerisinde siz daha fark etmeden bozulması sinir bozucu bir durum olmalı. Biz de bunu bildiğimiz için sizlere makyajınızı taze tutmanın tüyolarını vereceğiz. Makyajınızı Sürekli Taze Tutmanızın Yolları

Kalıcı Oje Uygulaması ve Püf Noktaları

Makyajınızı Sürekli Taze Tutmanızın Yolları

Teniniz

Pudralı ürünleri tercih eden biriyseniz kat kat fondöten sürmek kötü bir görünü ortaya çıkabilir. Bu nedenle bu görüntüyü kaldırmak için, makyaj bazı kullanabilirsiniz. Eğer cildiniz yağlıysa yanınızda pudra taşımanızı tevsiye ediyoruz. Böylece yağlanmayı kontrol altında tutabilirsiniz.

Dudaklarınız

Ruj konusunda ise, kullandığınız ruja göre değişecek olsa da sürdükten sonra dağıldığını fark ettiyseniz açıla yerleri dudak kalemiyle düzeltmeni doğru bir yaklaşım olacaktır. Bu uygulamayı mat rujlarda tercih edebilirsiniz. Normal kremsi yapıda bir ruj kullandıysanız, normal rujunuzu sürmenizde bir sakınca olmayacaktır.

Gözler

Göz makyajı yaparken far kullandıysanız, makyajı kalıcı tutmanın ilk yolu far bazından geçiyor. Far bazı farınızın uçmasını ve dağılmasını engelleyecektir. Bunun yanında yanınızda pamuklu çubuk ya da kulak çubuğu taşımanızı da öneriyoruz. Bunlar sayesinde de dağılan eyelinerınızı ve göz kaleminizi temizleyip rahat bir şekilde düzeltebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu