Güzellik

Kalıcı Oje Uygulaması ve Püf Noktaları

Kalıcı Oje Nedir? Nasıl Kullanılır?

Gün içerisinde ellerimizi çok kullanıyorsak ya da ellerimiz sıkça su ile temas ediyorsa ojeler soyulur ve bakımsız bir görüntü oluşturur. Kalıcı oje uygulaması, ojelerin gün geçtikçe dökülmesi ve kötü görünmesini önlemek amacıyla geliştirilen bir uygulamadır. Her gün farklı renk oje sürmek ya da kıyafet rengimize göre oje rengi değiştirmek gibi bir takıntımız yoksa, kalıcı oje bizim için akılcı bir çözüm olabilir. Renk skalası oldukça geniş olan kalıcı ojeler, ortalama iki hafta kadar tırnaklarımızda bozulmadan kalabilir.

Tatilde Yapmanız Gereken Cilt Bakımları

En çok kullanılan ve her kıyafet kombinimize rahatça uyabilen kalıcı oje tercihi french uygulamasıdır. Ayrıca french kalıcı oje uygulamasından sonra istersek farklı renk ojeler kullanabilir, sıkıldığımızda aseton ile kolayca silebiliriz. Aseton, kalıcı oje uygulamamıza zarar vermeyecektir. Kalıcı oje uygulaması ile ilgili tek dezavantaj, evde kendimizin uygulamayacak olmamızdır. Bir güzellik uzmanı tarafından uygulanması gerekir. Tabiki sürmek için uğradığımız güzellik merkezine, çıkarmak için de küçük bir ziyaret yapmamız gerekiyor. Çünkü tırnaklarımız iki hafta içinde uzayacağından çirkin bir görüntüyle baş başa kalabiliriz.

Kalıcı oje uygulaması, günlük rutin ev işlerimizi yapmamıza engel olmayacak, ilk günkü rengini ve güzelliğini koruyacaktır. Ayrıca tırnak kırılmalarına karşıda oldukça etkilidir. Kalıcı oje uygulaması için bazı hazırlıklar gerekir. İlk önce tırnak yüzeyinin temizliği yapılmalı ve manikür uygulanmalıdır. Tırnak kalıcı oje için hazır hale geldikten sonra kat kat oje sürülür ve her kat için kurutma işlemi uygulanır.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkartılır?

Aseton kullanılarak çıkarılması mümkün olmayan kalıcı oje, özel bir solüsyon uygulanır ve tırnak üzerinde en az on dakika bekletilir. Bu işlemin öncesinde bir törpü işlemi yapılması gerekmektedir. Törpüleme işleminden sonra saf asetonla temizlenir ve çıkarma işlemine bundan sonra başlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu