Güzellik

Tatilde Yapmanız Gereken Cilt Bakımları

Yaz tatilinde cildinizin bozulmasını istemiyorsanız bunları dikkate alın

Havalar ısınmaya başladı ve doğal olarak yaz yani tatil sezonu da açılmaya başladı. Yıllık izninizi kullanacaksanız ya da tatile gitmek için bayramı bekliyorsanız, gitmeden özce sizlere bir kaç tavsiyemiz var. Cildinizin bozulmasını önlemek için bu söyleyeceklerimizi dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. Tatilde Yapmanız Gereken Cilt Bakımları

Doğal Yöntemlerle Saç Rengini Açma Yolları

Tatilde Yapmanız Gereken Cilt Bakımları

Havuz mu, Deniz mi?

Aslında ikisi de cildimiz için yararlı değil. Bunu aklımızın bir kenarında bulunduralım. Genel sağlık anlamında konuşacak olursak denizin havuzdan daha temiz olduğunu ve bu nedenle daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ama ikisi de güneşin altında yanarken cildimize iyi gelmiyor.

Güneşten Korunun

Bu zaten uzun zamandır bilinen bir şey. Güneşin dünyaya en dik vurduğu saatlerde yani öğren saatlerinde güneşe çıkmamaya çalışın. Çıkacaksanız bile koruyucu falan sürmenizi tavsiye ediyoruz. Hem sıcaktan tansiyonunuz düşer, hem başınıza güneş geçebilir hem de cildinize zararlı olacaktır.

Bol Bol Su İçin

Sıcak havalarda bol bol su için. Sürekli terlediğiniz için vücudunuzdaki su tükenecektir. Hem vücudunuz için hem de cildiniz için bol su içmeniz gerekiyor. Cildiniz susuzluktan kuruduğu zaman çatlat ve kırışmaya başlar. Bunu önleyebilmeniz için bol bol su içmelisiniz.

Dengeli Beslenin

Cildin sağlıklı olabilmesi için kalojen üretmesi gerekiyor. Bunu da C, A ve E vitaminlerini alarak yapabiliyor. Bu nedenle sağlıklı ve doğal besinlerle beslenmeye özen gösterin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu