Güzellik

Sarımsaklı Şampuan Nedir ? Saça Faydaları Nelerdir Saç Uzatırmı ?

Kozmatik sektöründe çok sık karşılaştığımız sarımsaklı şampuan uzmanlarında önerdiği bir bakım malzemesi olmaktadır. Saç dökülmesini azaltmakla birlikte oldukça faydalı olan sarımsaklı şampuan hakkında bilgileri ve evde nasıl yapabileceğinizi yazımızda paylaşıyoruz.

Günümüzde stresli yaşam başta olmak üzere, vitamin eksikliği saç tellerinin incelmesine ve saç dökülmesine neden olmaktadır. Bu durumun önüne geçilebilmesi için analizlerin iyi yapılması ve zamanında müdahale edilmesi gerekmektedir. İş hayatınızdaki yoğunluk zaman zaman kendinizi unutmanıza neden olabilir. Bu durumda saçlarınızın yıpranması hızla yol katedebilir.

Saçlarınızın eskisi gibi daha gür ve daha sık olması için çoğu piyasadaki şampuanları tercih olarak düşünebilirsiniz fakat çoğu şampuanda kimyasal maddeler olduğu için bu maddeler saçlarınızı güçlendirmek yerine dahada zayıflatabilir.

Saçlarınız dökülüyor, inceliyor ve yapmamız gerekeni bilmiyoruz. Aslında yapmamız gerekenler çokda zahmetli işler değil. Sarımsaklı şampuan saçlarınızı eski canlılığına ve parlaklığına ulaşması için kullanmanız gereken şampuan olmaktadır. Sarımsağın içerisinde bulunan vitaminler besleyici özelliklere sahip olduğu için saçlarınız üzerinde kısa sürede iyileşmeler göreceksiniz. Saçınızda bulunan bakterilerin Antioksidan ve Antibiyotik özelliği sayesinde ortadan kaldırılmasını sağlar. Sarımsaklı şampuan olarak adlandırılan ürün sarımsağı şampuan haline getirerek sizlere sunulmaktadır.

Doğal sarımsaklar içerisinde B6 Vitamini, C Vitamini, Kalsiyum, Çinko ve Bakır olmak üzere birçok vitamin ve minarelleri bulundurmaktadır. Çinko eksikliği saç dökülmesinde önemli bir etken olduğu halk arasında söylenmektedir. Sarımsak içerisinde bulunan çinko oranı saçlarınızın iyileşmesine yardımcı olacaktır.

 

Sarımsaklı Şampuanın Faydaları Nelerdir ?

  • Vitamin eksikliğinden kaynaklanan saç dökülmesini durdurur ve dökülen saçların yerine yeni saçların çıkmasını sağlar.
  • Saçlarınıza parlaklık kazandırır.
  • Kolayca kırılan saçlarınız daha gür ve güçlü olmaya başlar.
  • Ölü deriden kurtulmanızı sağlayarak daha canlı ve hava alan bir deriye sahip olmanızı sağlar.
  • Sarımsak şampuanı ile kepek probleminiz ortadan kalkmış oluyor. Direkt olarak saç derisine işlediğinden dolayı saç derisini güçlendiriyor.

Evde Sarımsaklı Şampuan Yapımı

  • 8-10 diş sarımsağı soyduktan sonra robottan geçirin ardından içerisine bir miktar su ekleyerek macun kıvamına getirin
  • 1 Yemek Kaşığı saf zeytinyağı, 2 damla lavanta yağı damlatın.
  • İyice karıştırdıktan sonra şampuanınızın içerisine ekleyin.
  • Hava almayacak şekilde kapattıktan sonra 1 gün kadar bekleyin  daha sonra hazır halde olacaktır .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu