Güzellik

Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı? Çözümü Varmı?

Sivilce Nedir?

Günümüzde bir çok kişinin problemi olan vücudunda istenmeyen sivilceler bulunabilir. Peki bu sivilce nedir? Sivilceler genellikle halk arasında da yaygınlıkla söylenen ergenlikte ya da hamilelik dönemlerinde sıklıkla görülmektedir. Cildinizin nefes alarak nemli kalmasını sağlayan küçük kanallara gözenek denir. Gözeneklerin tıkanmasıyla birlikte oluşan cilt durumuna sivilce adı verilir.

Sivilce Baş Ağrısı Yapar Mı?

Evet konu başlığımızda da belirtmiş olduğumuz gibi sivilce baş ağrısı yapar mı? Sorusuna cevap arayalım.

Sivilceler

Her yaşta görülebilen sivilce cilt üzerinde bulunan kir, cilt bakım ürünleri, makyaj, terlemek gibi belirli nedenlerden dolayı oluşmaktadır. Bazı ilaçlarda dahil olmakla birlikte psikolojik sorunlar da yeniden çıkmasına etken olabilir.

Genellikle sivilceler baş ağrısı yapmaz. Baş ağrısı oluşturan sivilce kör sivilce adı verilen sivilce olması gerekir. Bu tür sivilcelerin uçları deri altında kaldığı için ve cilt yüzeyine çıkamadığı için cilt altında baskı yaptığı için ağrı oluşturmaktadır. Genellikle kafa derisinin olduğu bölgelerde kendilerini göstererek şiddetli ağrılara yol açabilirler.

Baş Ağrısı Yapan Sivilcelerin Çözümü Nedir?

Çeşitli yöntemler ile baş ağrısı yapan sivilcelerden kurtulmak mümkün olabilir. Son dönemlerde lazer tedavisi gibi yöntemler kullanıldığı gibi bitkisel yöntemlerde kullanılmaktadır. Bu gibi durumlarda mutlaka bir uzmana danışmalısınız kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız.

 

Benzer Haber : Cilde Zarar Vermeden Sivilce Nasıl Sıkılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu