Sağlık

Tatilden Dönüş Sendromu Nasıl Geçer?

Uzun süren tatillerden dönüşte iş temposuna ayak uyduramayanlardan mısınız?

Uzun süren tatillerden döndüğünüzde iş ve okul temposuna ayak uydurmakta zorluk mu çekiyorsunuz? Eğer bu soruya cevabınız evet ise, hiç korkmayın. Sizler gibi binlerce insan var. Hatta çoğu kişi tatilden sonra iş ve okula dönmenin rahatsızlığını yaşıyor ve tempo konusunda büyük bir sıkıntı yaşıyor. Peki o zaman, Tatilden Dönüş Sendromu Nasıl Geçer?

Yaz Tatilinde Güneş Yanıklarından Korunmanın Yolları

Tatilden Dönüş Sendromu Nasıl Geçer?

  • Öncelikle yaşadığınız duygunun normal olduğunu bilip bunu kabullenmelisiniz. Tatil sonrasında çoğu kişi sizin gibi düşünüyor ve hissediyor. Bu nedenle diğer insanlardan farklı olduğunuzu düşünmemelisiniz.
  • Tatil boyunca eğlencenin dibine vurduğunuz için, beslenme ve uyku düzeniniz bozulabilir. Bu nedenle de işe başladığınız zaman erken kalktığınız için kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Uyku ve beslenmenize özen gösterirseniz bu yorgunluğu kısa sürede atlatabilirsiniz.
  • Eğer normal hayatınızda düzenli spor yapıyorsanız, bu da sizi etkileyen bir diğer neden olabilir. Günlük hayatınıza döndüğünüzde aksatmadan spor yapmaya devam ederseniz hem mental hemde fiziki açıdan eski düzeninize kavuşabilirsiniz.
  • Tatilden döndüğünüzde yaşadığınız yerlerdeki kültürel ve değişik mekanları gezerseniz psikolojik açıdan girdiğiniz sıkıntı azalacaktır. Kendinizi hala tatilde hissedip aynı zamanda da çalıştığınızı hissedeceksiniz ve bu sayede tatil dönüşündeki o psikolojik travmayı yaşamayacaksınız.
  • Son olarak da tatilden döndükten sonra bir sonraki tatil planlarınızı yapıp, kendinizi mutlu edebilirsiniz. Unutmayın sayılı gün çabuk geçer. Bu nedenle bir sonraki tatilinize de kısa bir zaman olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu