Sağlık

Yaz Tatilinde Güneş Yanıklarından Korunmanın Yolları

Güneş yanıklarından korunmanın yolları burada

Haziran ayıyla birlikte 40 derecelik sıcaklıklara ulaşmaya başladık. Okullarda kapanıyor, yaz tatilinin tadını çıkarmak kaldı. Peki, tatil boyunca güneşin altında fazla yanıp canımızın yanmasına göz yummalı mıyız? Tabii ki de bu soruya hayır cevabını veriyoruz. Size önereceğimiz bir kaç küçük yöntem sayesinde, güneşin altında haşlanmayacaksınız. Güneş Yanıklarından Korunmanın Yolları

Yenidoğan Bebekler İçin Uyku İpuçları

Güneş Yanıklarından Korunmanın Yolları

Bildiğiniz gibi güneş yanıkları canımızı acıttığı gibi kanser riski de taşıyor. Yani bu sebeple yandıktan sonra canımızın acısını geçirecek yöntemler yerine önceden önlem almak daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Bu sebeple güneşin dik vurduğu saatlerde yani 12 ile 3 arasında çok fazla güneşte kalmayın. Bunun yanı sıra nemlendirici ve koruyucu kremler kullanabilirsiniz.

Eğer cildiniz yandıysa ve acıyorsa, sık sık serin duş almalısınız. Cildinizin suya olan ihtiyacını gidermelisiniz. Ayrıca güneş vücuttaki suyu da azaltacağı için su içmeyi de ihmal etmemelisiniz. Duş sırasında suyun teninize çok sert çarpmamasına dikkat edin. Zaten cildiniz yanık olduğu için şiddetli su canınızı yakacaktır. Duştan çıktıktan sonra nemlendirici krem sürmeyi ihmal etmeyin. Çocuğunuzun yanıkları varsa doktora danışmayı ihmal etmeyin. Çünkü cildi yetişkin bir bireyden daha hassas olacağı için, kullanacağınız krem daha kötü etki yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu