Moda

Vamp Ve Dark On Modası Nedir?

Dark On Giyim Tarzı Ve Günlük Olarak Kullanılması

Günlük giyimle çok fazla örtüşmediği düşünülen vamp giyim tarzı, ağırlıkla siyah renklerin kullanıldığı çekici bir tarzdır. Asi ve kışkırtıcı bir tarzı olan dark on modası, tüm bakışları üzerinde toplar. Cesaret isteyen parçalar kullanılır ve etkileyici, davetkar bir görünümü vardır. Yazımızda vamp ve dark on modası hakkında ipuçları vereceğiz.

Barok Giyim Tarzı Hakkında Merak Ettikleriniz

Vamp Ve Dark On Modası

Vamp stilinin en önemli noktası koyu renktir. Biraz gothic ve punk esintileri barındıran vamp ve dark on modası, günlük kullanımda kombinlenmesi oldukça zor parçaları barındırır. Makyajdan saç şekline, kıyafet kombinine kadar bir bütün olması gerekmektedir. Deri ve dantel kumaşlar bir arada feminen ve çekici bir görüntü oluşturur.

Vazgeçilmez Siyah

Vamp giyim tarzı tarihten bazı esintiler ile günümüze kadar gelebilen nadir moda akımlarındandır. Koyu renkler bu giyim tarzının vazgeçilmez noktasıdır. Özellikle siyah ve bordo, tasarımlarda sıkça kullanılan renklerdir. Deri etek, elbise, dantel ve metal detaylar vamp ve dark on modasının vazgeçilmez parçalarındandır. Sıradan koyu renk bir kıyafetimize dantel ve deri detaylar ekleyerek günlük olarak rahatlıkla kullanabiliriz.

Deri, Dantel ve Metal

Deri parçaların feminen ve çekici görünümü, bu moda akımında sıkça kullanılır. Deri taytlar, deri etekler hatta uzun deri çizmeleri rahatlıkla kaldırabilir. Abartılı koyu renk bir makyajla tamamlanan deri kombin ile vamp modasını takip edebiliriz. Dantel, zerafet ve masumluk simgesidir. Bu masum kumaşın deri ile muhteşem bütünlüğünü kullanan vamp modası, metal aksesuarlar ile desteklenebilir.

Koyu Ton Makyaj

Bütünlüğün önemli olduğu moda akımında, saç ve makyajın da giydiğimiz parçalarla bütünlük oluşturması gerekir. Özellikle dudak ve göz makyajında koyu renklerin kullanıldığı moda akımında, saçlar genelde düz fönlü tercih edilir.

Aksesuarlar

Özellikle korselerin, kalın deri kemerlerin kullanıldığı moda akımında, feminen ve çekici görünmek için bel inceliğini bu şekilde ortaya çıkartabiliriz. Postal botlar, sneaker ayakkabılar ve sırt çantaları akımın kullandığı aksesuarlar arasındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu