Moda

Barok Giyim Tarzı Hakkında Merak Ettikleriniz

Borak Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Barok Giyim tarzı, tam olarak bir moda akımıdır. 1600 – 1700 yılları arasında kendini göstermiştir. Gösterişli kıyafetlerin kombinlenmesiyle oluşan barok, ağır işlemeleri ile dikkat çekmektedir. İlk olarak akla gelen korseler ve kabarık elbiseler olsa da, klasik kıyafetlerin ve yumuşak kumaşların tasarlanması ile günümüzde de sıkça kullanılmaktadır. Genelde siyah ve altın rengi kullanılarak tasarlanan kıyafetler, farklı tasarımları ile oldukça modern gözükmektedir. Barok giyim tarzı hakkında merak ettiklerinizi yazımızda paylaşıyoruz.

Bohem Giyim Tarzı Hakkında Merak Ettikleriniz

Barok Giyim Tarzı Nasıl Kullanılır?

Tarihin derinliklerinden gelen izlerle şekillendirilen barok tarzı, detaylar ile lüks bir görünüm elde edilebilen bir moda akımıdır. Kombinlerken dikkat edilmesi gereken barok giyim tarzı parçalarını, daha sade ve düz parçalarla birlikte kullanabiliriz. Barok siyah ve altın tonlarını fazlaca kullandığından, başka desen ve renk kaldıramaz. Günlük kombinimizde tek bir parçayı barok detaylarla seçmek, şık ve modern görünmemizi sağlayacaktır. Düz siyah bir kalem elbisenin üzerine seçeceğimiz barok baskılı bir ceket doğru kombin olacaktır. Ya da sadece düz siyah bir kombini gold ayakkabı ve aksesuarlarla tamamlayabiliriz. Ayakkabı ve aksesuarlarımızı dönem tarzında seçmeliyiz.

Barok desenli kıyafetler, karmaşık görünebilir fakat altında ince detaylar yatar. Bu kadar elit bir görüntüyü de bu detaylar vermektedir. Altın işlemeli bu desenleri siyah pantolon, etek ve yüksek topuklu ayakkabılar ile kombinleyebiliriz. Ayrıca barok baskıları günlük kombinlerimize de uydurabiliriz. Örneğin barok baskılı bir bluzu kot ceket ve pantolon ile tercih ederek gündelik modern ve şık bir görüntü yakalayabiliriz. Barok ceketler de beyaz bir gömlek ve siyah jean pantolon ile muhteşem bir görünüm yakalayacaktır. Barok giyim, tam kombin ister. Yani saçlarımız ve makyajımız da kombinimizi tamamlamalıdır. Barok giyim tarzına göre giyindiğimizde saçlarımızı örebilir, makyajımızı siyah ya da nötr tonlarda yapabiliriz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu