Güzellik

Patates Suyu Maskesi Nasıl Yapılır ?

Patates ve limonla pürüzsüz bir cilde kavuşun

Patates suyu maskesi nedir nasıl yapılır?

Patates kullanılarak yapılan bir maske türü olmaktadır. Patates içerisinde bulunan nişasta ve potasyum sayesinde cilt daha gerginleşerek renk tonu eşitlenmektedir. Patateslerin rendelenerek suyu sıkılmasıyla ana malzeme elde edilmekte ve bu malzemeye de eklemeler yapılabilmektedir.

Hamileler Türk Kahvesi İçebilir Mi?

Patates suyu içerisinde doğal olarak bulunan tüm bileşenler cilt üzerinde kaygan ve gergin bir zemin oluşturarak cildi besleyerek ölü hücrelerden de arınmayı sağlamaktadır.
Patates suyu maskesi özellikle akne ve sivilce oluşumuna karşı iyi gelmektedir. Gözaltı morluklarında ise patates suyu buz kalıplarına konularak gözaltı çevresine hafif şekilde uygulandığında morluk ve şişlikler önlemeye yaramaktadır.

Patates maskesinin faydaları

Patates Makesi Hazırlanışı ;
Küçük bir patatesi rendeleyin sonra temiz bir cam kase içine suyunu sıkın ardında yarım limon suyu içine sıkın sonra bir parça pamuk yardımıyla yüzünüze göz çevresi hariç sürüp 15 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayıp kurulayıp günlük nemlendiricinizi sürün sabah akşam bir hafta deneyin sonuçları görün .not her gün taze yapın . Güzel ciltler güzel yüzler ☺️☺️?
Sevgiyle kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu