Magazin

İlişkiyi Bitiren Sebep: Ayrılık Korkusu

İlişkinizi bitiren sebeplerin başında ayrılık korkusu geliyor olabilir

Bir ilişkiye başlamanın sebebi nedir? Hiç bitmeyecek gibi geliyor olabilir ama günümüzde çoğu ilikli bitiyor. Belki bir sürü hayal kurdunuz ve bunların çoğunu yapamadan ilişkiniz bitti. Eğer hala seviyorsanız bu sizin canınızı yakacaktır fakat ilişkiyi bitiren taraf sizseniz ve artık sevmediğinizi düşünüyorsanız, pek fazla etkisi olmayacaktır. Ama unutmayın ki, insanların düşüncesi değişebilir ve düşüncelerin değiştiği kadar, yanlış da olabilirler. Yani karşınızdaki insanı artık sevmediğinizi düşünüyor olabilirsiniz ama bu bir yanılsama olabilir. Biraz sıkılmış ve daralmış olabilirsiniz. Ara vererek ilişkiyi tekrar toparlayabilirsiniz ya da sevginizin bittiği düşüncesi doğrudur ve verdiğiniz ara sonsuz olur. Lafı daha fazla uzatmadan içeriğimizin konusuna dönmek gerekirse, ayrılık korkusu ilişkinin bitmesine neden olabiliyor. İlişkiyi Bitiren Sebep: Ayrılık Korkusu

Karakterinizi Yansıtan Oturuş Pozisyonları

İlişkiyi Bitiren Sebep: Ayrılık Korkusu

İtalya’daki Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi’ndeki araştırmalara göre ayrılık korkusu karşınızdaki insana verdiğiniz değeri azaltıp, ilişkinizi bitirebiliyor. Araştırmaya katılan çiftlerde, farklı manipülasyon teknikleri denendi ve ortaya ilginç sonuçlar çıktı.

İlişkilerin devam etme ihtimali hakkında bilgi verilmeyen ve ilişkilerinin büyük ihtimalle bitmeyeceğini öğrenen çiftlerde herhangi bir değişiklik yaşanmazken, ilişkilerinin yüksek ihtimalle biteceğini duyan çiftlerin duygularında azalma görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu