Sağlık

Vücut Çatlakları Nasıl Geçer? Doğal Yöntemler Burada!

Vücudunuzda çatlaklar varsa, bu yöntemlerle geçirebilirsiniz

Kadınların korkulu rüyalarından biri olan vücut çatlakları tam anlamıyla geçmiyor. Peki, bu çatlakların görünüşünü nasıl azaltabiliriz? Çoğu kadının şikayet ettiği bu çatlakların azalması için sizlere bir kaç doğal yöntem söyleyeceğiz. Unutmayın makalemizde yer alan yöntemlerin hiç biri tek seferde işe yaramayacaktır. Zamanla etkisini göstereceklerini belirtelim. Vücut Çatlakları Nasıl Geçer? Doğal Yöntemler Burada!

Tatilden Dönüş Sendromu Nasıl Geçer?

Vücut Çatlakları Nasıl Geçer?

Kakao Yağı

Çatlak izlerinden kurtulmak için kakao yağı kullanabilirsiniz. Çünkü kakao yağı hücre yenilenmesinde önemli bir faktör oynar. Günde iki kere kakao yağı ile çatlaklarınızın olduğu bölgelere masaj yapabilirsiniz.

Yumurta akı

Yumurta akının içerisinde bulunan maddeler cildin esnekliğini arttırır. Bu sayede de çatlak izlerinin azalmasını sağlar. Bir iki tane yumurtanın akını alın ve bir fırça yardımıyla çatlakların olduğu bölgelere sürün. Kurumaya bırakın ve kuruduktan sonra soğuk suyla durulayın. Daha etkili sonuç alabilmek için yumurta akına hindistan cevizi yağı ya da badem yağı da ekleyebilirsiniz.

Kabartma tozu ve limon

Kabartma tozu ve limon doğal cilt temizleyicileri olarak bilinir ve çatlak izlerine de iyi gelirler. 3 çay kaşığı taze limon suyuna 3 çorba kaşığı kabartma tozunu macun şekline girene kadar karıştırın. Kıvam istediğiniz gibi olmadıysa biraz daha limon suyu ya da kabartma tozu ekleyebilirsiniz. Ortaya çıkan karışımı çatlaklarınıza sürün ve 15 dakika kadar bekleyin. Ardından su ile durulayın. Haftada 3-4 kere bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu