Sağlık

Yağlarınızdan Kurtulmanıza Yarayan Limon Kürü

Kış aylarını geride bıraktığımız ve ince giyinmeye bir adım kala sizlere mucizevi bir karışımdan bahsedeceğim. Yaza hazırlık diyeti olarak nitelendirebileceğimiz bu karışım ile yağlarınızı çatır çatır yakacaksınız.

B12 Vitamini Eksikliğinin Belirtileri Ve Zararları

Tabii ki öncelikle uyarmalıyım ki, doktor onayı olmadan bu tür kürleri tüketmemekte fayda var. Özellikle düşük tansiyondan şikayetçi kimseler denemesin bile 🙂 Çünkü adından da belli olacağı üzere içerisinde limon var. Limon tansiyonu düşürdüğü için tansiyon hastalarına limon kürü önermiyoruz.

Limon kürü için gerekli malzemeler

  • 2 litre su
  • 1 kg limon
  • 400 gram kereviz

Yapılışı

2 litre suyun içerisine, kerevizlerin sap kısımlarını rendeliyoruz.  Bu suyun içerisine 1 tane limon rendesi ekliyoruz.  25 dakika kadar kaynatıyoruz. Karışım soğuduktan sonra kalan limonların suyunu da ekliyoruz.

Günde en fazla 3 su bardağı tüketiyoruz.  Ben yemeklerden önce içiyorum. Daha küçük porsiyonlarla yememi sağlıyor. 1 ay düzenli uygulayın ve sonraki 1 ay ara verin. Tadı sandığınız kadar kötü değil. Özellikle limonun ekşiliği sayesinde rahatça içebilirsiniz.  Özellikle kış ayında vücudunuzda oluşan aşırı ödemi nasıl attığınızı gözünüzle göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu