Sağlık

Aşık Olmak Kadınların Bağışıklığını Güçlendiriyor

Aşık olan kadınların metabolizması daha güçlü oluyormuş...

Her zaman aşık olmanın vücudumuzda bulunan bir takım kimyasalları değiştirdiğini ve aslında aşk denilen olayın, kimyasallar sonucu ortaya çıktığını söyleriz. Kısacası beynimizde bulunan hormonların çalışması sayesinde aşık olduğumuzu hissediyoruz. Bu sayede karşımızdaki kişiye duygu besleyebiliyoruz. Tüm bu hormonların yanında, yeni araştırmalara göre aşık olmak kadınların vücudunda daha farklı olayları da meydana getiriyormuş. Aşık Olmak Kadınların Bağışıklığını Güçlendiriyor

Ayrılık Acısı En Hızlı Nasıl Unutulur?

Aşık Olmak Kadınların Bağışıklığını Güçlendiriyor

ABD’nin California Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre kadınlar aşık olduğu zaman bağışıklık sistemleri de güçleniyor. Yeni ilişkiye başlayan 47 kadından iki yıl boyunca alınan kandaki değerlerde bu sonuç tespit edildi.

Aşık kadınlarda virüslerle savaşan interferon isimli proteinin üretimi gözle görülür miktarda artış yaşanıyor. Araştırmacılar, bu durumun kadın vücudunun otomatik olarak kendisini hamileliğe hazırladığını düşünüyor.

Aşk bittiği zaman, interferon isimli proteinin sentezinde de düşüklük yaşanıyor. Uzmanlar bağışıklık sistemi güçlü çocuklar için aşk evliliğinin önemli olduğunu belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu