Güzellik

Banyo Yapmanın Vücudu Şımartan Gerçekleri

Sabahtan akşama kadar ayakta duruyoruz, çalışıyoruz, yürüyoruz, spora gidiyoruz, tüm gün farklı farklı stres yükleniyor vücudumuza. Günün sonunda da bunların hepsinden arınmak ve rahatlamak için ılık bir duş gibisi olmuyor. Hele yavaş yavaş yaz aylarına girdiğimizi de düşünürsek, banyo yapmanın verdiği rahatlığı hiç bir şey veremeyecek. Peki biz bunları bu kadar kolay söylerken, isterseniz gelin bakalım banyo yapmak vücutta ne gibi yararlar sağlıyor? Banyo Yapmanın Vücudu Şımartan Gerçekleri

Buz Terapisinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Banyo Yapmanın Vücudu Şımartan Gerçekleri Neler?

1- Uyku veriminizi arttırır

Yatmadan önce ılık bir duş almak, vücudun melatonin üretimini hızlandıracaktır ve bu şekilde daha derin ve güzel bir uyku çekmenize yol açar.

2- Moralinizi yükseltir

Sessiz bir ortamda dinlediğiniz su sesi sizi sakinleştirecektir. Su içinde suyu dinlemek, anne rahim hissini yaratacağı için otomatik olarak bilinçaltınızı sakinleştirecektir.

3- Kalori yaktırır

Sıcak su kan damarlarınızı genişletecektir. Bu sayede kan akışınız hızlanacak ve metabolizmanız da daha hızlı çalışacaktır.

4- Cilt bakımı sağlar

Ilık su cildi tazeler ve sakinleştirir. Ayrıca banyo yaptığınız sırada vücudunuzu temizlediğiniz için gözenekleriniz de açılacaktır.

5- Kas ağrılarını azaltır

Kan dolaşımınız hızlandığı için kasların rahatlamasına da yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu