Güzellik

Bitkisel yağlar: Cilt ürünlerindeki sır

Bitkisel yağları cilt bakım rutininize ekleyin

İyileştirme, temizleme, yaşlanmaya karşı ve güneşten koruma özellikleri olan bitkisel yağlar kozmetik dermotoloji ürünlerindeki bileşenlerden. Ürünlerin üstündeki içindekiler bölümüne bakmak yerine aşağıdaki listeye göz atmak isteyebilirsiniz; Yüz, saç ve vücut bakımını şişelerinde değil doğal kaynaklarında arıyoruz.

En Pratik Cilt Bakımı Önerileri

 

zeytin yagi

Zeytinyağı

Sürüldüğünde doğal nemlendirici özelliğiyle cildi ve saçı nemlendirir. Nemli cilde uygulandığında yağlı hissi gidermeyi sağlar. Kuru ciltlere yüz maskesi olarak önerilir: Yumurta beyazı, bal ve yulaf ezmesi karışımı cildi yumuşatarak nemlendirir. Yatmadan önce gözlerin etrafına sürüldüğünde kırışıklığı gidermeye yardımcı olur. Güzellik rutininize eklemeden önce cildinizin zeytinyağına alerjik etki göstermediğini kolunuza birkaç damla sürerek 48 saat beklemeniz önerilir.

bitkisel yaglar

Nane yağı

Temel bileşeni mentol uygulandığı yerde kan akışını hızlandırır; Saç ürünüze katacağınız 1-2 damla saçların uzamasını sağlar. Hafif karıncalanma yanma hissine dönerse, saçınızı durulayıp daha seyreltilmiş yağı uygulamayı deneyin. Sıcak havalarda çatlamış dudağınıza birkaç damla nane yağı sürüp masaj yapmak rahatlatıp dudaklarınızı besler ve nemlendirir.

bitkisel yaglar

Avokado yağı

Avokado yağını gece sürüp ertesi sabah yıkayarak kullanabilirsiniz. Sıcak suya karıştılacak birkaç kaşık avokado yağı sıcak suyun cildi kurutmasını ve cildinizin yumuşaklığını sağlar. Yüz nemlendiricisi olarak kullanmak için avokado içinden alacağınız parçayla yüzünüze masaj yapın, 15 dk bekletip sıcak suyla yüzünüzü durulayın.

bitkisel yaglar

Aspir yağı

Bitkisel yağlar içinde Omega 6 asitleri ve E vitamini içeren aspir yağı oldukça etkili nemlendirici özelliktedir; ciltteki nemi hapseder, kuru ciltlere önerilir. Akne ve sivilcelerin iyileşmesi için; üzerine sürerek gece boyunca bekletmek faydalıdır. Seyrelterek cilde uygulanmadan önce kolunuzda birkaç damla test etmek gerekir, 24 saat reaksiyon görülmezse kullanmanız uygundur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu