Güzellik

En Doğru Kaş Boyama Tekniği Nedir?

Doğru Kaş Boyama

Kaşlarımızın yüz ifademizi nasıl değiştirdiğini artık hepimiz biliyoruz. Bu yüzden makyaj yaparken kaşlarınıza da artık fazlaca önem gösteriyoruz. Günümüzde kıl tekniği, kaş dövmesi gibi profesyonel yöntemler bulunuyor. Fakat kaşlarımızda bizi çok rahatsız eden şekil bozuklukları bulunmuyor ise evde sizlere önereceğimiz kaş boyama teknikleri ile güzel bir sonuçlar elde edebilirsiniz.

Doğru kaş boyama tekniği nasıl yapılır?

Kaşlarımızda şekil değişikliği, istediğimiz ya da özendiğimiz farklı tarzları uygulamak oldukça uzun bir süreç alacaktır. Örneğin ince bir kaş yapımız varsa ve kalın kaşlara sahip olmak istiyorsak kalem ile boyamak pratik ve hızlı bir çözüm. Seyrek kaşlarımız için de bu yöntemi kullanabiliriz.

Kaşlarımızı renklendirirken tenimize uygun bir renk seçmemiz makyajımızın daha güzel, kaşlarımızın daha doğal görünmesine yardımcı olacaktır. Beyaz tenli kadınlar açık kahve tonlarını, koyu tenli kadınlar ise koyu kahve ve siyah renklerini seçebilirler. Ten renginize uyumlu olmayan bir kaş rengi seçerseniz, doğal olmayan bir görüntü ile karşılaşacaksınız.  Kaşlarınızı kaş kalemi ve ya jel materyal ile boyarken yatay hareketlerle, boşluk doldurmaya yönelik çalışmanız doğru olacaktır.  Unutmayın, kaş şekli ve rengi ile oynamak yüz şekli ve ifadenizi hemen değiştirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu