Sağlık

Korona Pandemi Günlerinde Şok Diyeti Doğru Mu ?

Şok Diyet Nedir ? Zararları Nelerdir ?

Pandemi sürecinde evde sürekli oturmakdan evde yemek alışkanlarımız değişerek bir çok kişi hamur işlerine, abur cuburlara yöneldik. Bu yemekler fazla kilolarla birlikte bizlere geri döndü. Bu süreçte alınan kilolardan hızlı bir şekilde kurtulmak isteyenler şok diyetine başvurmaktadır. Peki şok diyet nedir şok diyetin ne gibi bir zararları olmaktadır ?

Şok Diyet Nedir ?

Şekersiz Diyet Baklava Nasıl Yapılır?

Şok diyet adı ile anlaşılabilir bir şekilde insan midesine şok etkisi yaratmaktadır. Vücudunuzu kıvranma derecesinde aç bırakarak şok etkisi yaratmaktadır. Şok diyetlerin amacı vücuttaki kaloriyi eksilterek vücuda şok etkisi yaratmaktır.

Şok Diyet Nasıl Yapılır ?

Öncelikle bu diyeti yapacak olan kişiler bir doktora başvurada bulunarak, sağlık durumlarına göre kilo verebilirler. Şok diyeti için ilk olarak sabah uyandıktan sonra kahvaltınızda 1 dilim ekmek 1 adet haşlanmış yumurta ve çay içebilirsiniz. Öğlen vaktinde 2 adet haşlanmış yumurta domates ve salatalık tüketebilirsiniz. Akşam yemeği için sebze çorbası ve bolca salata tüketebilirsiniz.

Şok Diyeti İle Kilo Vermek Doğru Mu ?

Şok diyeti sağlıklı beslenme anlayışından oldukça uzakta yer almaktadır. Şok diyeti ile verilen kilolar diyeti bıraktıktan sonra alınan besinlerle birlikte daha fazla kilo almanıza sebeb olabilmektedir. Şok diyetler sağlığınızlada oynadığı için sizlere olumsuz yönde etkisi olabilmektedir. Gün içerisinde ihtiyacınız olandan daha az kalori alımı besin kaybına yol açmaktadır bu nedenle sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

Diyetlerin en doğrusu bir diyetisyen uzman tarafından hazırlanmış olmasıdır. Kilo vermek istediğinizde internet üzerinde bulunan diyet listeleri yerine bir uzmana danışmanızda oldukça yarar vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu