Sağlık

Nefes Terapisi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Nefes terapisi nedir, nasıl yapılır?

Günde ortalama 21.000 nefes alıp veriyoruz. Peki bu aldığımız nefesler ne kadar doğru? Yetişkinlerin üzerinde yapılan araştırmalara göre akciğer kapasitemizin yalnızca %25-30 kadarını kullandığımızı gösteriyor. Bu nedenle nefes terapisi yaparak, beyninize giden oksijeni arttırabilir ve çok daha güzel, mutlu bir hayat yaşayabilirsiniz. İşte Nefes Terapisi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler.

Kilo Vermeye Yardımcı Olan Baharatlar

Nefes Terapisi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Holistik nefes terapisi, geleneksel ve modern tekniklerin harmanlandığı bir terapi yöntemidir. Özel teknikler sayesinde kendini keşfetmek, potansiyelinin farkına varmak, korkuyla yüzleşmek ve temizlemek, endişe kaygı giderilmesi,geçmişi affetmek, kabule geçmek, eskiye ait kök inançların temizliği, botox ve detox etkileri, birçok alışkanlığın giderilmesine yardımcı olmak, kurban bilincine son vermek ve ilişkilerin iyileşmesi gibi pek çok konuda etkilidir.

Kendini keşfetme ve terapi kendiliğinden ve otonomdur. Yani belirli bir düzende yaptığınız zaman, vücudunuz ve zihninin otomatik olarak yenilenmeye başlayacaktır.

Seanslar genellikle 1 saat olur, en az 4 seans yapıldığını da belirtelim.

Evinizde de ufak alıştırmalar yapabilirsiniz. Nefes alırken, aldığınız nefsi verirken de verdiğiniz nefesi düşünün. Aklınızdaki diğer şeyleri bir kenara atın. Yavaş yavaş ve sakin bir şekilde konsantre olarak yapmalısınız. Bir kaç dakika sonra nefes alıp vermeyi derinlik ve yavaşlık olarak düşünün ve bu şekilde nefes alıp verin. Ardından aynısını sukunet ve huzur olarak değiştirin. Son olarak da gülümseme ve rahatlama olarak tekrarlayın. Bunu sık sık yaparsanız rahatlayacaksınız ve kendinizi daha mutlu hissetmeye başlayacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu