Sağlık

Sararan Tırnaklara Doğal Çözümler

Tırnaklar Neden Sararır? Tırnakları Beyazlatma yolları

Dış görünüşümüze fazlaca önem veren biz kadınlar, makyajımız yerinde, kıyafetlerimiz şık olsa da sararmış tırnaklar ile istediğimiz görünüme sahip olmamız mümkün değil. Sararan tırnakların bir çok sebebi olabilir. Bunlardan en bilindik olanı kullandığımız ojelerdir. Özellikle uzun süre tırnaklarımızda oje tutmak, tırnaklarımızın nefes almasını engelleyeceğinden sararma ve kırılma yapabilir. Sararan tırnaklar yüzünden ojesiz gezemez hale geliriz ve kısır döngüye düşen tırnaklarımız, bakımsız ve kötü görünür. Hiçbir kadının hoşuna gitmeyecek sararan tırnaklar, doğal ürünlerle yeniden eski bakımlı haline geri dönebilir. Yazımızda sararan tırnaklar için doğal çözüm yollarını paylaşacağız.

2019 Yaz Makyaj Trendleri

Sararan tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

En iyi yöntem tırnakların sararmasına izin vermemek olsa da sararan tırnakları beyazlatmak için bazı yöntemler bulunmakta. Bu doğal yöntemler ile bir anda sonuç almayı beklememiz yanlış olur. Seçtiğimiz yöntemi en az iki hafta uygulamamız gerekiyor.

Limon kullanarak tırnaklarımızı beyazlatabiliriz.

Tırnakları beyazlatmak için en çok kullanılan ve sonuca ulaşılan yöntemlerin ilki limondur. Tırnaklarda gözle görünür bir beyazlama olacağı gibi, sertleşeceğinden kolay kırılmasının önüne de geçecektir. Yapmamız gereken oldukça basit. Ortadan ikiye kesilmiş limonun suyunu, bir kaseye alarak üzerine ılık su ekleyelim. 15 dakika kadar tırnaklarımızı bu karışımda beklettikten sonra kalan limonla tırnaklarımızı ovuyoruz ve kurumaya bırakıyoruz. İstediğimiz sıklıkta yapabileceğimiz bu yöntemle kısa zamanda tırnaklarımız eski rengine dönecektir.

Maden suyu ve süt karışımı ile tırnaklarımızı beyazlatabiliriz.

1 çay bardağı maden suyuna 1 çay bardağı sütü ekleyerek bir karışım oluşturuyoruz. Bu karışımda 5 dakika kadar tırnaklarımızı bekletiyoruz. Kuruladığımız tırnaklarımızın üst kısımlarını törpü ile törpüleyerek işlemi sonlandırıyoruz.

Menekşe yağı kullanarak tırnaklarımızı beyazlatabiliriz.

Tırnaklarımızın daha hızlı uzamasını da sağlayacak olan bu yöntem oldukça basit. Bir pamuğa damlatacağınız birkaç damla menekşe yağı ile tırnaklarımızı ovuyoruz. Yıkamadan kurumaya bıraktığımız tırnaklarımız kısa zamanda eski rengine kavuşacaktır. Ayrıca ojelerimizin içerisine damlatacağımız birkaç damla menekşe yağı ile ojemizin ömrünü uzatarak çabuk kurumasını da engelleyebiliriz.

Diş macunu kullanarak tırnaklarımızı beyazlatabiliriz.

Oldukça sık kullanılan etkili bir yöntemdir. Sadece bir tırnak fırçasına ihtiyacımız var. Tırnak fırçasının üzerine nohut büyüklüğünde, beyazlatma özelliği bulunan diş macununu sıkarak tırnaklarımızı fırçalıyoruz. 10 dakika beklettikten sonra tırnaklarımızı yıkayabiliriz.

Karbonat ile tırnaklarımızı beyazlatabiliriz.

1 çay kaşığı karbonata, 1 çay kaşığı yoğurt ve kıvamlı olması için de biraz su ekliyoruz. Bu karışım ile tırnaklarımızı ovduktan sonra yıkıyoruz. Haftada 3 defadan fazla yapılmaması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu