Magazin

Savcı Ahmet Kural İçin Verilen Hapis Cezasına İtiraz Etti

Ahmet Kural'a verilen 16 ay 20 günlük hapis cezasına itiraz edildi

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir haberde Sıla Gençoğlu ve Ahmet Kural arasındaki ikinci davanın sonucu olarak, Ahmet Kural’a 16 ay 20 günlük hapis cezası verilmişti. Ahmet Kural bu karar sonrasında belirli açıklamalar yaparak, suçsuz olduğunu bir kere daha belirtmişti. Şimdi ise savcı verilen karara itiraz etti.

Serenay Sarıkaya ve Kerem Bursin Çifti Ayrıldı

Ahmet Kural’a verilen cezaya itiraz edildi

Geçtiğimiz günlerdeki davanın sonucu olarak; basit yaralama suçundan 5 ay, tehdit suçundan 7 ay 15 gün, hakaret suçundan ise, 4 ay 5 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. İstanbul Cumhuriyet savcısı Ramazan Ergül, mahkemenin kararına usul ve esas  olarak kanunlara aykırı olması nedeniyle itiraz etti.

Yıldız Teknik Üniversitesi’inden alınan raporda Ahmet Kural’ın evindeki seslerin, yan evlerden duyulamayacağına dair tespitler yapıldı. Bu nedenle tanığın raporunun geçersiz olacağı ve yeni bir rapor alınması gerektiği belirtiliyor.

Olayla ilgili olarak Ahmet Kural’ın avukatı Sibel Aydın Sözcü’ye verdiği demeçte, “Bu kararın anlamı şudur, tüm yargılama süresinde Ahmet Kural’ın avukatları, Ahmet Kural’ın evinin içindeki seslerin yan evden duyulup duyulmayacağına ilişkin keşif yapılmasını istemekle mahkeme her seferinde bu keşif talebini reddetmiştir.” ifadelerine yer verdi.

İlerleyen günlerde ikilinin arasındaki dava daha da zorlu olacağa benziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu