Magazin

İş Yerinde Performansınızı Arttıracak Kokular

Aldığınız kokuların, davranışlarınızı etkilediğinizi biliyor muydunuz?

Yapılan araştırmalara göre, burnumuzdan içimize çektiğimiz kokular; psikolojimizi ve davranışlarımızı etkiliyor. Bu nedenle tercih ettiğimiz kokuları da bulunduğumuz ortama göre değişmeli. Sizlere birazdan söyleyeceğimiz kokuları iş yerinizde kullanırsanız, iş yerinizdeki verimliliğinizi arttırabilirsiniz. İşte İş Yerinde Performansınızı Arttıracak Kokular!

Koko Nail Türkiye’de Satışa Sunuluyor

İşte İş Yerinde Performansınızı Arttıracak Kokular!

Narenciye

Narenciye yani limon, greyfurt ve portakal kokuları. Limon kokusu odağı arttırır ve morali yükseltir. Greyfurt zihinsel yorgunluğu atlatmanıza fayda sağlar. Portakal kokusu ise endişeye karşı kullanılır ve mutluluk kokusu olarak da bilinir.

Yasemin

Metabolizmayı güçlendirir. Hafif kokusuyla iyi hissetmenize yardımcı olur. Çiçeksi aromasıyla güven tazelemenizi sağlar ve motivasyonunuzu arttırır.

Alman papatyası

Rahatlatıcı etkileri vardır. Papatya kokusu kaygı azaltıcı olarak da bilinir. Stres ve uykusuzluğu tedavi etmekte kullanılabilir. Sakinlemeye ihtiyacı olan kişilere kesinlikle iyi gelecektir.

Lavanta

Ofis ortamındaki stresin ve gerginliğin azalmasını istiyorsanız, lavanta kokusunu kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

Nane

Konsantrasyonun artmasında önemli rol oynar. Sizin tazelenmiş ve rahatlamış hissetmenizi sağlar. Zaten tüm kokular arasında en freş olanlardan biri de nanedir.

Biberiye

Zihninizin rahatlamasını ve daha berrak düşünmenizi sağlar. Bunların yanında odak arttırdığını da belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu