Güzellik

2019 Yaz Makyaj Trendleri

İlkbahar – Yaz Sezonu Makyaj Tüyoları

Metalik ve parlak. Bu sezonun makyaj trendi için anahtar kelimeler. Daha cesur bakışlar ve daha iddialı dudak renkleri ile 2019 yaz makyaj trendleri oldukça dikkat çekici.  Bu senenin yaz makyaj trendleri arasında belirgin hatlar da ön planda. Gelin beraber 2019 yaz makyaj trendlerine bir göz atalım.

Saç Yaşlanması İle İlgili Merak Ettikleriniz

2019 İlkbahar – Yaz Sezonu Makyaj Trendleri

Son dönemlerde baskın olan doğallık, yüz hatlarını yorgun gösteren ve yoğun makyajı geride bırakıyor. Sağlıklı ve aydınlık bir cilt ortaya koymak gerekiyor. Kısaca doğal ve yokmuş gibi. Bunun için cilt tonumuzu eşitleyen BB veya CC kremlerden yardım alabiliriz. Gözenek görünümünü ve çilt ton eşitsizliklerini bu kremler sayesinde kapatarak harika bir makyaj bazı oluşturabiliriz. Doğal bir baz oluşturmak makyajımızın ilk adımı olacaktır.

Makyaj bazımızı doğal tonlarda tercih ettikten sonra 2019 yılının neon modasına ayak uydurabiliriz. Neon trendi özellikle göz makyajında hız kesmeden devam ediyor.  Dumanlı bir göz makyajını  pembe maskara ile tamamlamayı deneyebiliriz. Ya da yine bu sezonun trendlerinden blok göz makyajını neon renkler ile yapabiliriz. Renkli tonlarda farları kalın bir tabaka halinde göz kapağımıza uygulayarak sezonun trendini yakalayabiliriz.

Yaz Makyaj Trendleri

Eğer dudaklarımızı ön plana çıkarmak istiyorsak bu sezon simleri kullanmanın tam zamanı.  Bunu uygulamak için dudaklarımıza renksiz bir partlatıcı üzerine istediğimiz renk sim sürebiliriz.  Yüzümüzde sadece bir noktayı öne çıkarmamız gerektiğini unutmamalıyız.  Nude tonlarda bir makyaj ile metalik renklerdeki rujlar sezonun trendine ayak uydurmamızı sağlayacaktır.

Yaz Makyaj Trendleri

Yüz hatlarımızı belirginleştirmek için elmacık kemiklerimizin altına, burun çizgisinin sağına ve soluna, çene kemiğine cilt rengimizden bir ton koyu kapatıcı veya stick uygulayabiliriz. Allık olarak pembe tonları sezonun trendi olsa da şeftali tonlarını kendinize yakıştırıyorsanız kullanabilirsiniz.

Yaz Makyaj Trendleri

Bu sezonun ışıltısını cildimizde yansıtmak için gereken en önemli noktanın parlak sağlıklı bir cilt olduğunu unutmayalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu