Moda

Yüz Tiplerine Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri

Gözlük seçmek sizin için zorsa, bu makaleden yardım alabilirsiniz...

Yaz aylarının gelmeye başladığı sıralarda, güneş gözlüklerinin kullanımı da artmaya başladı. Aslında yalnızca yaz aylarında kullanılmasa da, güneşin en çok yazın göründüğünü düşünürsek, en çok yaz aylarında kullanıldığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Kendi gözümüzü rahatlatmanın yanında, araştırmalara göre güneş gözlükleri; karşı cinse %75 oranında daha çekici görünmek anlamına da geliyor. Güneş gözlüğü almadan önce, Yüz Tiplerine Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri adlı makalemizi okumadan geçmeyin.

Vücut tipine uygun mayo ve bikini seçimi

Yüz Tiplerine Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri

Uzun yüzler

Uzun yapıya sahip bir yüzünüz varsa; büyük, geniş ve şeffaf çerçeveli gözlükler tercih edebilirsiniz.

Kalp şekilli yüzler

Sivri çeneleri ve geniş yanakları olan yüz modellerine kalp şekilli dendiğini belirtelim. Bu tip yüze sahip olan insanların, polis gözlüğü olarak bilinen modelleri tercih etmeleri daha doğru olacaktır.

Kare yüzler

Yüzlerinin uzunluğu ve yanaklarının genişliği birbirine yakındır. Yapı olarak simetrik olduklarını da söyleyebiliriz. Yuvarlak hatlara sahip olan, dar oval ya da dikdörtgen çerçeveli gözlükleri tercih etmelisiniz.

Oval yüzler

Bu tip yüze sahip olan insanlar, genişliği dar fakat uzun bir surata sahip olurlar. Seçeceğiniz gözlük modelinde ise çerçevenin üst kısmının alt tarafa göre daha kalın olması, sizi daha şık gösterecektir.

Yuvarlak yüzler

Yuvarlak yüzlü insanlar, geniş olduğu kadar uzun bir surata sahip olur. Kare ya da dikdörtgen ve keskin hatlara sahip gözlükler tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu