Moda

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilmeli

İş görüşmesinde karşınızdakileri etkilemek için ne giymelisiniz?

Yakın zamanlarda bir iş görüşmesine çağrıldınız ve kıyafet seçimi konusunda kafanızda belirli bir şey yok. Peki, ne giyeceksiniz? Ne giyerseniz, iş görüşmesinde karşı tarafa etkileyici bir izlenim bırakabilirsiniz? Bu tip sorularınız varsa sizler için “İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilmeli” isimli makalemizi yayınlıyoruz. İyi okumalar.

Büyük Beden Maskülen Tarz Kombinleri

İlk İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilmeli

1- Renkler

Maskülen tonlar seçmenizde büyük fayda var. Bunun nedeni sert ve güçlü imajı bırakabilirsiniz. Lacivert, siyah ve benzeri renkler bu şekilde görünmenize yarayacaktır. Kahverengi tonlarından kaçınmalısınız. Çünkü sıkıcı ve kasvet havasına sokabilir.

2- Kıyafet

Etek de giyseniz, pantolon da giyseniz üzerine ceket tercih etmelisiniz. Ceketin içine de dar kesim olmak kaydıyla gömlek ya da tişörtler giyebilirsiniz. Unutmayın ceket profesyonel bir görüntü çizecektir.

3- Aksesuar tercihleri

Sade aşırıya kaçmayan ayakkabılar tercih etmelisiniz. Tabi pantolon ceket falan demişken, tercih ettiğiniz ayakkabının topuklu olmasına özen gösterin.

Çanta tercihine geldiğimizde ise boyunuza göre tercihler yapmanız gerekiyor. Unutmayın ki bayanları kaliteli gösteren ayakkabı ve çantalardır. Bu ikiliye önem göstermeyi unutmayın.

Takı tercihinizde ise büyük olanlardan kullanmayın. Abartıya kaçmayız. Sade, şık ve sizi zengin gösteren modellere yer ayırmalısınız. Piercing, hızma ve fazla küpeler varsa çıkarılmalıdır.

4- Saç ve makyaj

Saç ve makyajınızı abartısız bir şekilde, sade ve doğal yapmalısınız. Karşınızdaki kişinin sizin güzelliğinizden çok, yapacağınız işlerle ilgilenmesi gerekiyor. Yani aşırı şekilde dikkat çekmeyin. Çok özensiz de gitmeyin. Unutmayın her şeyin bir dozu vardır ve siz de o dozu bulmalısınız.Düğüne gider gibi süslenmeye gerek yok. Hafif renklerde yapacağınız bir makyaj, karşınızdaki kişiye, hem bakımlıyım ham de abartıdan uzağım psikolojisini empoze edecektir.

5- Temizlik ve koku

Bu konudan bahsetmemize gerek yok diye düşünüyorum. Kimse iş görüşmesine pasaklı bir şekilde, bir hafta duş almadan ya da pis kıyafetlerle gitmeyecektir. Maalesef yaşadığımız dünya da içimizden çok, dış görünüşümüze önem gösteriyoruz. Bu nedenle görüntünüzü hep iyi tutmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu