Büyük Beden

Fazla Kilolarımızı Gizleyelim

Fazla Kiloları Gizlemenin Püf Noktaları

90-60-90 olmak zorunda mıyız? Ne olmuş yani biraz göbeğimiz varsa. Hepimizin vücudunda fazla kilosu olduğunu düşündüğü bölgeler vardır. Günümüz hayat şartları ve standartlarında hepimiz günümüzün çoğunu spor salonlarında da geçiremiyoruz.  O halde fazla kilolarımızı gizlemeyi düşünebiliriz.  Bırakalım bol kıyafetler arkasına gizlenmeyi. Birkaç püf noktası ile fazla kilolarımızı gizleyerek daha fit görünmek elimizde.

Vücut tipine uygun mayo ve bikini seçimi

Tabiki fazla kilolarımızı spor ve sağlıklı beslenme ile vereceğiz. Ama bu arada birkaç moda hilesi ile gizlesek nasıl olur? Öncelikle  haddinden fazla bol kıyafetler kiloları gizlemek yerine olduğundan iri görünmemize yol açacaktır. Bu tarz giyimi 0 bedenlere bırakalım.  Aynı şey çok dar kıyafetler için de geçerli. Tam kalıp kıyafetleri tercih etmeliyiz.

Bacak bölgesindeki fazlalıklar için de külotlu çorap kurtarıcımız olacak. Özellikle korse etkili olanları bacak bölgesini bir beden küçük gösteriyor.

Tabiki korseler. Özellikle yaz aylarında ince kıyafetlere geçiş yapmışken fazlalıklarımızın göze batmaması için korse kullanabiliriz Evet oldukça rahatsız. Ama güzel görünmek kolay değil.  Korse kullanarak daha dik duruş ve daha fit vücut hatları elde edebiliriz.

Kombinlerimizi ceketle tamamlamak ta fazlalıklarımızı kamufle etmekte oldukça ustalar. Blazer ceketler mide ve göbek sorunlarını, uzun ceketler de basen fazlalıklarını gizler.

Seçeceğimiz kombinlerde ton sür ton kullanmayı düşünebiliriz.  Tek renk giyinmek oldukça sıkıcı. Fakat birbirine yakın renk kombinleri kusurları gizler ve daha zayıf gösterir.

Tabiki koyu renkler. Zamansız ve mekansız kullanabileceğiniz koyu renkleri fazlalıklarımızın olduğu bölgelerde yoğun olarak kullanmakta aklımızın bir köşesinde kalmalı. Bununla birlikte dikine çizgiler de kurtarıcımız olacaktır.

Daha ince kumaşlar ve daha küçük desenler yaz aylarında hem daha modern hemde fit görünmemize yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu