Güzellik

Takma Kirpik Kullanım Rehberi

Takma Kirpik Nasıl Kullanılır

Bayanların en çok zorlandıkları alanlardan biriside takma kirpik kullanımıdır . Takma kirpik kullanım rehberini inceleyerek takma kirpik nasıl kullanılır öğrenebilirsiniz. Takma kirpik kullanım rehberi tamamlandığında kolay bir şekilde takma kirpiği çıkartıp takabileceksiniz.

Dolgun kirpikler genel olarak günün her saatinde büyüleyici bir görünüm yaratır. Bakışlarınızın daha da etkileyici olmasını sağlar.Genelde kadınların genel olarak kullandıkları maskara vazgeçilmez bir makyaj malzemesi olmaktadır  . Ancak maskara herzaman yeterli olmayabilir . Bu durumlarda daha da etkileyici olmak için takma kirpik kullanabilirsiniz.

Takma Kirpik Kullanım Rehberi

Takma kirpiği takmadan önce göz makyajınızın bazını tamamlamalısınız . Takma kirpik genel olarak dikkatleri üzerinize toplayacaktır . Bu nedenle göz makyajınızı güzel bir şekilde yapmanızı öneriyoruz. Renkli bir far sürerek sade göz makyajı yapabilirsiniz.

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma kirpiklerin geneli standart ölçülerde üretilmektedir. Takma kirpikleri sizin ölçülerinize göre ayarlamanız gerekmektedir . Göz kapağınızı ölçtükten sonra takma kirpiğinizi kesebilirsiniz. Kirpik yapıştırıcısını takma kirpiğinizin üzerine uygulayabilirsiniz. Kirpiklerinizin zarar görmemesi açısından yapıştırıcıyı takma kirpiğinizin üzerine uygulamak daha iyi olacaktır . Takma kirpiğinizi cımbız yardımıyla tutarak yapıştırabilirsiniz . Uzun bir süre kullanacaksanız yapıştırıcınızın yanında olmasında fayda var.

Saçları Daha Gür Gösterecek Pratik Çözümler

Takma kirpik yapıştıktan sonra far yada eyeliner uygulamanız gerekmektedir.Siyah tonları tercih etmeniz durumunda takma kirpiğinizin çizgisi belli olmayacaktır.

Takma Kirpik Nasıl Kullanılır

  • Takma kirpiklerin öncelikle boyu kontrol edilmelidir. Uzun ise uzunluğu kesip yapıştırıcıyı uygulayabilirsiniz.
  • Kirpiği cımbız yardımıyla alıp göz kapağınızın ortasından başlayarak iç köşeleri ve dış köşeleri yapıştırın.

Takma Kirpik Çıkartma İşlemi

Kirpiği dış uçlarından tutarak kulaylıkla çıkartabilirsiniz. Çıkarma işlemi yaparken nazik davranın. Daha sonra kullanmak istiyorsanız yapıştırıcıyı cımbız ile takma kirpikten ayırın.

Yeni almış olduğunuz takma kirpik yuvasına sıkışmış olabilir takma kirpiği yuvasından rahat bir şekilde çıkarmak için cımbız kullanabilirsiniz . Takma kirpiğin daha da gerçekçi olması için gözlerinize rimel uygulayabilirsiniz. Özellikle kalıntı bırakmayan rimel tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu