Magazin

Yaşamınızı kolaylaştıracak Çamaşır Yıkama Tüyoları

Lekelerle savaşmanın kolay yolları burada

Çamaşır yıkamak kolay olsa da, lekeleri çıkartmak biraz işleri zorlaştırıyor olabilir. Pahalı deterjanlar ve farklı yöntemler gerekebiliyor. Bunların yanında kıyafetler yıkandıkça renkleri gidebilir ya da kumaşları kalitesizleşebilir. Deterjan konularına girmeden farklı yıkama yöntemleri ve lekeleri çıkarmaya yarayan bilinmeyen çamaşır yıkama tüyoları için böyle bir makale yapmaya karar verdik. Yaşamınızı kolaylaştıracak Çamaşır Yıkama Tüyoları

Kumaş Türleri ve Özellikleri Nelerdir ?

Yaşamınızı kolaylaştıracak Çamaşır Yıkama Tüyoları

  1. Öncelikle koyu renk giysilerinizin renklerinin solmasından şikayetçiyseniz, çamaşır makinenize bir miktar kahve ya da çay koymayı deneyin. Bu sayede koyu renkli giysilerin renklerinin solmasını önleyebilirsiniz.
  2. Sırt çantası ya da spor çantası gibi modelleri çamaşır makinesine attıktan sonra ufak tefek yerlerindeki kirlerin çıkmadığını gördüyseniz, diş fırçası yardımıyla o kısımları da temizleyebilirsiniz.
  3. Çamaşırları beyazlatmak ve lekelerinden kurtulmak için aspirin kullanabilirsiniz. Bu bahsettiğimiz aspirin ilaç olan, temizlik malzemesi olan değil. Kullanacağınız suyun litresi başına bir adet aspirini toz hale getirip içine atın ve karıştırın. Kıyafetinizi bu suyun içinde 7 saat beklettikten sonra makineye atıp yıkayın. Hem beyazlar ilk gün ki kadar beyaz olacak, hem de lekelerden iz kalmayacak.
  4. Makineye atacağınız kıyafetleri ters çevirip atarsanız kıyafetler renklerini koruyacaktır. Zaten bu genel olarak bilinen bir tüyo.
  5. Leke sökücünüz bittiyse ve o sırada çamaşır yıkamanız gerekiyorsa, bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz.
  6. Limon suyu ve kabartma tozu ter lekeleri için uygulanabilir.
  7. Bulaşık deterjanı ketçap lekesi için uygulanabilir.
  8. Beyaz sirke kan lekelerini temizlemekte büyük etkiye sahip.
  9. Mürekkep lekesi için süt kullanabilirsiniz. Sütün içinde yarım saat kadar beklettiğiniz zaman lekenin çıktığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu