Sağlık

YeşimTaşı Masajı Nedir? Yeşim Taşı Masajı Nasıl Yapılır?

Yeni trendlerde yerini alan, güzellikle ilgili kadınların sürekli takip ettiği konulardan birisi yeşim taşı masajı günlere damgasını vuruyor. Yeşim taşı ile cilde uygulanan masaj ciltteki birçok sorunu ortadan kaldırarak cildinizin daha parlak, daha canlı neredeyse kusursuz bir görünüme kavuşmanızda yardımcı oluyor. Peki yeşim taşı masajı nedir ve nasıl yapılır? Detaylar yazımızda..

Uzak doğu ’da yıllardır kullanılan Çinliler tarafından cennet taşı olarak bilinen yeşim taşı dünyanın her yerinde değerli bir taş olmaktadır. Çin’de sinir sistemini rahatlattığı ve toksinlerin giderilmesine yardımcı olduğu bilinen yeşim taşı cilt üzerinde de harikalar yaratmaktadır.

Yeşim taşının kolay kullanılabilmesi için masaj aleti küçük silindir şeklindedir.

Makyajınızı Sürekli Taze Tutmanızın Yolları

Yeşim taşı masajı silindir şeklindeki alet (roller) Gua Sha adı verilen yassı yeşim taşı ile yapılmaktadır. Her ikisinin de etkileri farklı olmakla birlikte, bu masaj aleti yeşim taşının enerjisini, şifasını cildimize yansıtmaktadır.

Yeşim Taşı Masajı Cilde Nasıl Uygulanır ?

Masajdan önce yeşim taşını 30-60 dakika buzdolabında bekletin. Bunun sebebi daha fazla etkisini göstermesi içindir. Ardından yukarı aşağı, sağ sol hareket ettirerek cildinize uygulayın. Masaj için temiz cildinize krem uygulayarak cildinizin beslenmesinde yardımcı olabilirsiniz.

Yeşim Taşının Faydaları ;

  • Cildinizdeki kırışıklara uygulandığında zamanla kırışıklıkların giderilmesinde yardımcı olur.
  • Kan dolaşımını hızlandırarak cildinizin yenilenmesinde yardımcı olur.
  • Kremden sonra cildinize yeşim taşı ile masaj yaptığınızda kremin emilimini arttırarak etkilerini azaltır.
  • Sinüsleri harekete geçirerek bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu