Magazin

Ahmet Kural Kadına Şiddetten Hapse Mahkum Edildi

16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan Ahmet Kural'dan ilk açıklamalar...

Ahmet Kural ile Sıla Gençoğlu arasında kadına şiddet nedeniyle dava açılmıştı. Geçtiğimiz gün ikinci mahkemeye çıkan Ahmet Kural 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Üç ayrı suçtan hapse mahkum edilen Ahmet Kural mahkemenin ardından sosyal medya hesabından açıklama paylaştı.

Rihanna Ünlü Derginin Mayıs Kapağı Oldu!

Kadına şiddet nedeniyle hepse mahkum edilen Ahmet Kural’ın açıklamaları

“Bugün hukukun temel ilkelerinden olan adil yargılanma ve savunma hakkı ilkeleri tamamen yok sayıldı ve tarafıma hiçbir şekilde söz verilmedi. Duruşmada hazır bulundurduğum tanıklarımın dinlenmesi taleplerimiz reddedildi. Olayın aydınlatılması ve çelişkilerin giderilmesi için ve haklılığımızı ispat edeceğimiz için toplanmasını istediğim tüm delillerimin de reddedilmesiyle hakkımda ceza kararı verildi. Ancak hatırlatmak isterim ki, burada ceza alıyor olmam suçlu bulunduğum anlamına gelmiyor. Bu dava henüz bitmedi. Hukuki olarak avukatlarım bir üst mahkemeye giderek verilen bu karara itiraz edecekler.”

“Düşünün ki karşı tarafın çalışanı olan tanıkları dinlendi ancak görgü tanığı olan ve Sıla’nın o gece evden sakin bir şekilde çıkıp gittiğini gören karşı komşum duruşmada hazır edilmesine rağmen mahkemece dinlenmedi. Avukatım Sibel Aydın’ın da mahkemede söylediği gibi eğer tek taraflı beyanlar ve karşı tarafın tanıkları dinlenerek karar verilecek idiyse neden duruşma yapıldı? Mahkeme, kararını yazıp bana tebliğ edebilirdi. Hakkınızda bir suç istinadı var ve kendinizi savunmanıza izin verilmiyor. Deliller yok ediliyor ama yine de adalete olan inancımı yitirmemeye, umutlu olmaya çalışıyorum. Ben bu davanın arkasındayım. Kimseye şiddet uygulamadım, hakaret etmedim, Haklılığımı ispat etmek için sonuna kadar savaşacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu