Magazin

Güvenli İnternet Alışverişi İçin Yapılması Gerekenler

Güvenli İnternet Alışverişini Nasıl Yapabiliriz ?

Güvenli internet alışverişi için yapılması gerekenler nelerdir ? Mağaza satışlarını neredeyse azaltan internet alışverişleri son zamanların oldukça trendlerinde yer almaktadır . Peki internet alışverişleri ne kadar güvenli ? İnternet üzerinden yapılan alışverişleri nasıl güvenli hale getirebiliriz ? Yazımızdan inceleyelim…

İnternet alışverişini genel olarak özel günlerde yada sürpriz yapmak istediğimiz zamanlarda kullanabiliriz . İnternet alışverişlerinde dezavantaj olarak görebileceğimiz kısım ise ürünleri göremiyor olmamızdır. Bu durumlarda insanlar tereddüt içine kapılıp güvensizlik hissedebilirler. Peki güvenli hale nasıl getirebiliriz ?

Sporda Terlemek Zayıflatır Mı ?

Güvenli İnternet Alışverişi İçin ;

  • Alışveriş yapmak istediğiniz web sitesinin öncelikle şikayetlerini değerlendiriniz . Ardından almak istediğiniz ürünün mutlaka yorumları var ise yorumlarını okuyunuz . Diğer müşterilerin olumlu yada olumsuz olarak yorumlarını değerlendirebilirsiniz.
  • Alışveriş esnasında şifre girmeniz istendiğinde otomatik doldurma bölümünü kullanmamaya özen gösteriniz . Cihazınızın kaybolma yada çalıma gibi durumlarında kişisel bilgilerinizi kolaylıkla bulabilir ve istemediğiniz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Sms, e-posta yada sosyal medya üzerinden gelen reklamlar ile yönlendirildiğiniz zaman alışveriş yapmak istediğiniz web sitesinin gerçekliliğini muhakkak kontrol ediniz .
  • Sosyal medya üzerinden istenen (kart bilgileri,telefonununa gelen onay kodu vb. ) bilgileri kesinlikle paylaşmayın.
  • Banka bilgilerinizi müşteri temsilcileriyle bile paylaşmayın .
  • Canlı olarak görmediğiniz dokunamadığınız ürünlerin web sitesinde açıklama bölümünü okuyunuz . Açıklama bölümünde ürünün ayrıntıları yer almıyor ise müşteri danışmanlarından yardım alınız .

Büyük Beden Giyim İçin ;

Büyük beden elbise,ceket,eşofman takımı,bluz,pantolon için Türkiye’nin Lider markası olan TuvidXXL üzerinden gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilir alışverişlerinizde 7/24 olarak online ödeme, kapıda ödeme, havale / eft olarak ödeme seçeneklerini kullanabilirsiniz .

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu