Magazin

Korona Virüsü Hasta Sayısı

Koronavirüse Yakalanan Hasta Sayısı 2433’e Ulaştı, Toplam Kaybımız 59 Oldu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün yaptığı açıklamada ülkemizde bugün 561 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. 15 kişinin ise virüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve her geçen gün daha fazla insana yayılarak devam eden koronavirüs salgını (COVID-19) ülkemizde de her geçen gün yeni canlar almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, az önce yaptığı açıklamada, bugün test yapılan hastaların 561’inin pozitif çıktığını bildirdi. Ayrıca 15 kişinin daha hayatını kaybettiğini duyuran Koca, evden çıkmamamız gerektiğinin altını çizdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın  açıklaması şu şekilde:

“SON 24 SAATTE 5.035 test sonuçlandı. 561 tanı kondu. 15 hastamız hayata veda etti. Bugüne dek kaybettiğimiz hasta sayısı 59. Toplam hasta sayımız 2.433. SAYILAR, KAYIP ACISINI, ENDİŞEYİ İFADE EDEMEZ. Sıfır riskle yaşamaya çalışalım. Bizi hayata tedbir bağlar.”

Koronavirüs nedeniyle eğitime evden devam etme kararı, bugün yapılan açıklamaya göre 30 Nisan’a kadar uzatıldı.

65 Yaş Üzeri Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada 65 yaşının üstündeki kişiler ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı getirdiğini duyurdu. Risk grubunda yer olan tüm vatandaşlarımızın evlerinde kalıp, mümkünse dışarıdan misafir kabul etmemesi ve sosyal mesafelerini korumalarını önermekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu