Moda

Prada Artık Kürk Kullanmayacak

Dünyanın en büyük markalarından biri Prada artık kürk kullanmayacak

Dünyanın en ünlü markalarından biri olan Prada, artık kürk kullanmayacağını açıkladı. Ünlü marka Fru Free Alliance (FFA) iş birliği ile yeni koleksiyonlarında artık hayvan kürkü kullanmayacağını açıkladı. Prada Artık Kürk Kullanmayacak

Beyaz Pantolon Kombin Nasıl Yapılır?

Prada Artık Kürk Kullanmayacak

 

Prada, 40’tan fazla ülkede 50’den fazla hayvan koruma örgütünün koalisyonu olan Fur Free Alliance (FFA) işbirliği ile SS 2020 koleksiyonuyla birlikte yeni tasarımlarda hayvanların kürküne yer vermeyecek.

Stella McCartney, Giorgio Armani, Hugo Boss, Net-a-Porter ve Gucci gibi markalardan sonra Prada’nın da böyle bir karar alması hayvan severleri sevindirdi. Prada tarafından yapılan açıklamalarda, “Prada Grubu, inovasyon ve sosyal sorumluluğa kendini adamıştır ve Fur Free Alliance (FFA), LAV ve Amerika Birleşik Devletleri İnsani Derneği ile olumlu bir diyaloğun ardından gelen kürk kullanmama politikamız, bu görevin bir uzantısıdır. Yenilikçi malzemelere odaklanmak, şirketin etik ürünlere olan talebini karşılarken, yaratıcı tasarımın yeni sınırlarını keşfetmesini sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu