Magazin

Rasim Öztekin Hayatını Kaybetti

Ünlü Oyuncu Rasim Öztekin Hayatını Kaybetti

Usta oyuncu kalp krizi geçirdikten sonra bulunduğu hastanede hayatını kaybetti. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ” Rasim Öztekin geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. ” dedi. Usta oyuncunun cenazesi bugün öğle vakti Teşvikiye Camii’nden kaldırılacak.

Usta oyuncu Rasim Öztekin, Pazar günü öğle saatlerinde fenalaştı. Kalbi duran 62 yaşındaki sanatçı ilk olarak Beykoz Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Televizyon olan her evde aileden biriydi. Başımız sağ olsun” dedi.

Rasim Öztekin Kimdir ?

Usta Oyuncu Rasim Öztekin 14 Ocak 1959 Tarihinde İstanbul’da Dünya’ya gelmiştir. Oyuncu Pelin Öztekin’in babası olan Rasim Öztekin, İstanbul’da bulunan Galatasaray Lisesinden sonra İstanbul Üniversitesi Basın Yüksek Okulundan mezun olmuştur. İlk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Nöbetçi Tiyatro’da amatör olarak sergilemiştir. Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel olarak tiyatro sanatçılığına başladı. 2016 yılında Kel Hasan Efendi’nin kavuğu, Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredildi. 20 Eylül 2020 tarihinde ise kavuğu Şevket Çoruh’a devretti.

Rasim Öztekin hangi tiyatro, dizi ve filmlerde oynadı?

1992-1995 yılları arasında televizyonlarda “Müzikomedi” (Nükhet Duru ve Demet Akbağ’la birlikte),“Mega Show” (Hülya Avşar-İbrahim Tatlıses-Demet Akbağ’la birlikte) şov programları yaptı. 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’ de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynadı. 1995’te Ortaoyuncular Tiyatrosu ile Aptallara Güzel Gelen Televizyon Dizileri, Çok Tuhaf Soruşturma ve Fişne Bahçesi gibi birçok prodüksiyonda yer aldı. Bir Günlük Aşk Hikayesi, 72. Koğuş, Arabesk, Tersine Dünya, Passion Du Turca, Pardon ve Şans Kapıyı Çalınca isimli filmlerde oynadı. Köşedönücü, Biraz Düş, Biraz Gülüş, Eğrisiyle Doğrusuyla, Bir Yaz Gecesi Eğlencesi, Boş gezen ve Kalfası, Başka İstanbul Yok ve Yeni Hayat isimli televizyon yapımlarında rol aldı.

Tiyatro dışında, sinema ve dizi filmlerde de rol alan usta oyuncu Rasim Öztekin, köşe yazarlığı da yaptı. 2005’te yine Gani Müjde’nin yazdığı Mehmet Ergen’in sahnelediği “Yıldızların Altında” müzikalinde, Beyazıt Öztürk ve Candan Erçetin‘ le başrolü paylaştı. 2005 yılının Eylül ayında gazeteci Esra Kazancıbaşı ile Atina’da evlendi. Rasim Öztekin’in ilk evliliğinden 1987 doğumlu Pelin Öztekin adında bir kızı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu