Güzellik

Selülitten Kurtulmanın En Etkili Yöntemleri

Yaza mutlu girmenin yolu; Selülitsiz bacaklar

Mayıs ayına girmemizle birlikte, yaza çok az bir zaman kaldığını söyleyebiliriz. hatta tam olarak gün verecek olursak 21 gün sonra haziran ayına giriş yapmış olacağız. Yani yaz mevsimi iyiden iyiye gelmiş olacak. Tabi yazın gelmesiyle birlikte tatil sezonu da açılmış olacak. Her kadının korkulu rüyası olan selülitler de ortaya çıkmış olacak. Bu yazımızda da sizler için selülitten kurtulmanın yollarını yazıyoruz. İşte Selülitten Kurtulmanın En Etkili Yöntemleri

Kırışıklık Gideren Muzlu Bakım Maskesi

Selülitten Kurtulmanın En Etkili Yöntemleri

Bol su tüketin

Günde en az 2 litre su içmelisiniz. Vücudunuzdaki toksinleri atmanızı sağlayacak ve düzene girmenize yarayacak.

Doğal yağlarla masaj yapın

Doğal yağlarla birlikte masaj yapabilirsiniz. Lavanta, portkal, jojoba, zambak, susam, kekik, limon, biberiye ve yasemin gibi yağları kullanabilirsiniz.

Vücudunuzu fırçalayın

Vücut fırçalamak, kan dolaşımınızı hızlandırır ve selülit görüntüsünün az görünmesini sağlar. Ayrıca ölü deriyi de atmanızı sağlayacaktır.

Kola ve kahve tüketimini azaltın

İçerisinde çeşitli tatlandırıcı ve şekerin bulunmasından dolayı kola başlı başına selülit arttırıcı içeceklerin başında gelir. Bunun yanında içtiğiniz kahvenin de içerisindeki kafein, şeker, süt ve krema da vücutta selülit kaynaklarından biridir.

Yürüyüş yapın

Yürüyüşle sınırlandırmamak gerekir. Genel olarak spor yapabilirsiniz. Sonuç olarak, sağlıklı bir yaşam için sağlıklı beslenme ve spor yapmak şart.

Hazır gıdalardan uzak durun

Sağlıklı bir yaşam için yapay besinlerden uzak durmak gerekli. Bu kesin bir gerçek. Fakat hayatımızda her yerde yapay şeker, tatlandırıcı vb. şeyler içeren ürünlerle dolu. Bu nedenle yapabildiğiniz kadar çok doğal beslenmeye dikkat edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu