Magazin

Yükselen Burç Nedir? Hayatımıza Etkileri Nelerdir?

Yükselen Burç Kişiyi Nasıl Etkiler

Yükselen burç, teknik olarak doğduğumuz anda yükselen takımyıldıza verilen astrolojik bir terimdir. En az, öz burcumuz kadar önemlidir. Doğduğumuz anda şekillenen, fiziki görünüşümüzden, tavırlarımıza, manevi hislerimizden, kendimize olan güvenimize kadar pek çok özelliğimizi belirler. Yükselen burç nedir? Sorusunun asıl cevabı, kişilerin bizi dışarıdan nasıl gördüğüdür. Güneş burcumuz yani asıl burcumuz hislerimizi yönlendirir. Yükselen burcumuz ise, hangi rengi sevdiğimizden tutun nasıl bir konuşma uslubuna sahip olduğumuza kadar pek çok şeyi etkiler.

Yeni bir kişi ile tanıştığımızda, ilk olarak uyandıracağımız izlenimi yükselen burcumuz belirler. Yükselen burç nedir? sorusuna görülen ilk yüzümüzdür cevabını verebiliriz. Güneş burcumuz, yükselen burca göre çok daha derinlerde gizlidir ve zamanla ortaya çıkar.

Yükselen burç, kişinin bize gösterdiği ilk yüzüdür. İlk tanışma anında bize kendini tanıtma biçimidir. Çoğu astrolog, yükselen burcun etkilerinin ömrün ikinci yarısında ortaya çıktığını savunurlar. Yükselen burcu belirlemek için doğduğumuz anın dakika hatta saniyesi bile çok önemlidir. Bu sebeple yükselen burcumuzu tespit edebilmemiz için doğduğumuz saatten emin olmamız gereklidir. Yükselen burç, doğduğumuz andan itibaren yaşamımızı yönlendirmeye başlar. Kişinin karakteriyle bağlantılı olan fiziksel özellikleri yükselen burç belirler. Jest ve mimiklerimize yön verir. Dışarıya yansıttığımız ne varsa, bunların hepsi yükselen burcumuzun etkisi altındadır.

Burçların Çekici Özellikleri Nelerdir?

Yükselen Burç Özellikleri

Koç Yükseleni

Dinamik, canlı ve enerjik görünümdedir. Fazlasıyla dobradır ve bu durum bazen karşısındakini zorlayabilir. Dominant bir yapıya sahiptir. Ortamda hakimiyet kurmayı sever. Kısıtlandığında ya da istekleri reddedildiğinde oldukça agresif olabilirler.

Boğa Yükseleni

İstikrarlı, sağlam ve karşısındakine güven veren bir görünüme sahiptirler. Sakinleştirici bir etkileri vardır. Hayatlarında duygusal doyum oldukça önemlidir. Hem ilişkilerinde hem de yaptıkları işte severek yapmaları ve benimsemeleri çok önemlidir. Kriz anında panikleyerek hareketsiz kalabilirler.

İkizler Yükseleni

Canlı, dinamik ve konuşkan bir yapıları vardır. Eğlence ve bilgi paylaşımı kişi için çok önemlidir. Sosyaldir, sürekli insanlarla irtibatta olmayı severler. Bu tutumu kalıcı ilişkiler kurmasını zaman zaman engelleyebilir. Pratik zekalıdırlar.

Yengeç Yükseleni

Koruyucu, şefkatli bir tavır sergilerler. İnsanların kolaylıkla içlerini dökebildiği bir yapıları vardır. Kırılgandırlar. Duygularını gizli yaşamayı başaramazlar. Bu yüzden iyi bir ruh halinde çevresine neşe saçarken, kötü bir ruh halinde herkesin enerjisini düşürebilirler.

Aslan Yükseleni

Kendine güvenli, görkemli ve iddialı bir görünümleri vardır. Dış görünüşe önem verirler ve etkilenmek isterler. Yüksek enerjisi ve karizmatik duruşu ile doğal bir liderlik özelliğine sahiptirler. Başarılarının alkışlanmadığı durumlarda demorolize olurlar. Nazik bir egoya sahiptir.

Başak Yükseleni

Titiz, mükemmelliyetçi ve kontrolcü bir görünüşleri vardır. Kimsenin fark etmediği detaylara kolayca odaklanabilirler. Dürüst ve yapıcı bir karakteri vardır. Tüm sorumlulukları üzerlerine alırlar ve oldukça yorulurlar.

Terazi Yükseleni

Zarif, diplomatik ve uzlaşmacı bir görünüşleri vardır. Lüx giyinmeyi ve elegan ortamlarda vakit geçirmeyi severler. Çevresinde uyum yaratmak konusunda uzmandırlar. Moda konusunda doğal yetenekleri vardır.

Akrep Yükseleni

Doğal bir çekim, karizma ve gizem sahibidirler. Duygularını direk yansıtmazlar fakat içlerinde çok şey olduğunu hissettirebilirler. Kriz anlarında soğukkanlıdır ve hakimiyeti eline alır. Ya hep ya hiç yaklaşımı vardır gri olmayı sevmezler. Oldukça kindardırlar. Hafızaları ve sabır duyguları oldukça güçlüdür.

Yay Yükseleni

İyimser, canlı ve idealisttir. Çevresine olumlu enerji yayar. Dürüst ve iyi niyetlidir. Kendi fikirlerine karşı oldukça saplantılı olabilirler.

Oğlak Yükseleni

Soğukkanlı, mesafeli ve ciddi bir görünümleri vardır. İlk başta insanlar onlardan çekinebilir. Hırslı yapıları vardır. Sosyal statüleri önemlidir. Zayıflıkları algılandığında, kabuğuna çekilir.

Kova Yükseleni

Farklı, orijinal ve bağımsız bir görünüme sahiptir. Katı kuralları vardır. Kişisel özgürlük alanlarının kısıtlanmasına katlanamazlar.

Balık Yükseleni

Dışarıdan hayalperest ve garip bir görünüm sergileyebilirler. Sezgisellik ,olaylara geniş açıdan bakabilme ve yaratıcı düşünme özellikleri vardır. Sanatsal bir duyarlılığa sahiptirler. Acak fazla dikkatli değillerdir, detayları kaçırabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu