Moda

Babet Nasıl Kombinlenir?

Babet Kombin Oluşturmanın Püf Noktaları

Özellikle yaz aylarında kullanılabilecek en rahat ayakkabıdır babet. İster işe giderken, ister hafta sonu kombinlerimizle olsun sıklıkla kullandığımız bir ayakkabı modeli olan bu rahat ayakkabı, dikkatli kombinlenmediğinde kötü bir görüntü oluşturuyor. Bugünkü yazımızda” babet nasıl kombinlenir? “ sorusunun cevabını bulacaksınız.

Beli ince Gösteren Kıyafetler

Cıvıl cıvıl renkleri ile vitrinlerde yerini alan babet ayakkabılar, rahatlığından vazgeçemeyen çoğu kadının gözdesi. Doğru kombinlendiğinde oldukça şık olan babetler, spor ve klasik bir çok modeli ile biz kadınların beğenisine sunuluyor. Peki her gözümüze hoş gelen babet ayakkabı, vücut tipimize yada kıyafet kombinimize uygun mu?

Öncelikle bilmeliyiz ki babet, kısa bacak boyuna sahip yada bilekleri kalın olan kadınların dikkatli kullanması gereken bir modeldir. Bacak boyu kısa veya kalın ayak bileğine sahipsek, babetlerimizi  kısa etek yada şortlarla tercih etmeliyiz. Diz altında biten etek yada şortlar bacak boyunu daha kısa göstereceğinden, babet gibi düz tabanlı bir ayakkabı kullanıldığında hoş bir görüntü yaratmayacaktır. Uzun boylu kadınlar babet kullanımında kesinlikle daha şanslılar. Şık bir davete giderken dahi babet kullanabilirler.

Bol ve ayakkabıyı örtecek kadar uzun paça boyuna sahip pantolonlar ile babet kullanmak uygun olmayacaktır. Bol ve uzun paçalı pantolonlar, ince ve uzun topuklu ayakkabılar ile kullanıldığında daha şık ve doğru bir görüntü oluşturacaktır.

Özellikle bu sezon revaçta olan çiçek baskılı mini elbiseler, babetlerimiz ile harika görünecektir. Daha çok spor kombinlerimizle neon renkli babetler tercih edebiliriz. Örneğin kısa bahçıvan tulum kullandığımız bir kombini, fuşya babetlerle tamamlayabiliriz. Bileğimizi açıkta bırakacak her tür spor kombinimiz ile babetlerimizi rahatça kullanabiliriz.

Klasik bir kombin oluşturmak istiyorsak, kombinimizin etek boyunu kısa, babetlerimizi rugan seçebiliriz. Bu şekilde kombinimiz modaya uygun ve şık görünecektir.

Babet seçiminde önemli olan, nasıl hava yansıtmak istediğimizdir. Öncelikle buna karar vermeliyiz. Rahatlığı ile ön planda olan babet ayakkabılar, giyildiği kombine göre maskülen yada romantik ve masum bir görünüm kazandırabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu