Moda

Bacak Boyunu Uzun Gösteren Kıyafet Önerileri

Daha Uzun Görünebilirsiniz

Bacak boyunun uzun olması her kadın için bir avantajdır.  Uzun bacaklar daha ince ve alımlı görünmemizi sağlıyor. Fakat her kadın şanslı olmuyor 🙂 Bacak boyunu daha uzun gösteren kıyafetler bu konuda imdadımıza yetişiyor.  Birkaç giyim hilesi ile olduğundan daha uzun ve ince görünebiliriz. Peki bacak boyu kısa olan kadınlar, bacak boyunun daha uzun ve ince görünmesi için neler yapabilir. İşte önerilerimiz.

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 8 Moda Detayı

Doğru ayakkabı seçimi

Topuklu ayakkabılar kesinlikle bacak boyunu uzun göstermek konusunda çok başarılı.  Ayrıca yüksek topuklu ayakkabılar giydiğimizde, bacak kaslarımız olduğundan daha fazla çalışacağı için daha düzgün ve güzel bir görünüm elde ederiz. Buna ek olarak seçtiğimiz ayakkabı tonu, ten rengimize ne kadar yakın olursa o kadar uzun görünebiliriz.  Ayakkabı rengini giydiğimiz alt parçanın rengine yakın tonlarda da seçebiliriz. Bu seçim ile bacak boyumuzun nerede bittiği belli olmayacağından bir göz yanılması yaratabiliriz. Bilekten bantlı ayakkabılar, babetler veya düz taban spor ayakkabılar bizim için yanlış tercih olacaktır.

Mini elbiseler

Etek boyu ne kadar kısalırsa, bacaklar o kadar uzun ve ince görünecektir.  Bunun için tek renk kısa elbiselerden faydalanabiliriz.  Özellikle midi boy olarak tanımlanan diz altı elbiseler, bacak boyu uzun kadınları bile kısa gösterecektir. Bu etek boyundan uzak duruyoruz.

Yüksek Bel Pantolon ve Etekler

İşin sırrı yüksek bel yapısında.  Yüksek belli alt parçalar, kalçaları daha yukarıda ve bacakları olduğundan daha uzun görünmesini sağlar. Özellikle düz taban ayakkabı tercih ettiğimiz günlerde seçtiğimiz alt parçaları yüksek bel, üst parçaları da pantolon veya eteğimizin içerisine sokarak kullanırsak düz taban ayakkabının rahatlığını yaşayabiliriz. Geniş paça yüksek bel pantolonlar altına tercih edeceğimiz topuklu ayakkabılar ile kombinlendiğinde, mucize gibi daha ince ve uzun görünmemizi sağlar.  Tamamen göz yanılması olabilir ama mutluyuz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu