Moda

Gardırop Detoksu Zamanı

Gardırop Detoksu Nasıl Yapılır?

Bedenimiz gibi gardırobumuzun da zaman zaman detoksa ihtiyacı olabiliyor. Alışveriş yaparken kontrolümüzü kaybedebiliyoruz. Gardırop detoksu ile dolaptaki gereksiz kıyafetlerinizi eleyerek, mevcut kıyafetlerimizle daha kaliteli kombin yapabiliriz. Artık dolap kapakları ve çekmeceler kapanmakta zorluk çekiyorsa, bunca kıyafet içerisinde hala sabahları ne giyeceğim sorusuna dakikalarca yanıt arıyor ve bulamıyorsak artık gardırop detoksunun zamanı gelmiş demektir.

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilmeli

Kıyafetleri  Sınıflandıralım

Gardırop detoksuna başlayabilmek için önce kişisel stil analizimizi iyi yapmamız gerekiyor. İlk olarak bütün kıyafetlerimizi dökelim.  Tüm kıyafetlerimizi kategorilere ayıralım. Böylece aynı üründen birden fazla olup olmadığını, gereksiz satın aldığımız bir sürü kıyafeti rahatlıkla görebiliriz. Dolabımızın kenarında köşesinde kalmış bir çok parçayı yeniden keşfetmenin mutluluğu da yanımıza kar kalacak.

Kıyafetlerimizi Çapraz Sorguya Alalım

Kendimize basit birkaç soru soralım. Örneğin; “ son 6 ay boyunca bu parçayı kaç defa giydim?” ya da “Bu pantolon vücuduma tam oturuyor mu?”, “Bu etekle rahat ediyor muyum?” . Sorulara cevabımız hayır ise bu kıyafetlerden acilen kurtuluyoruz.

İkinci Bir Gözün Faydası

Dolabımızda ki bazı parçalarla duygusal bağ kurmuş olabiliriz. Burada devreye ikinci bir kişiden alacağımız yardım devreye giriyor.  Parçaları gözden çıkarmamız konusunda bize faydası dokunacaktır. En azından bu kıyafetlerden kurtulurken canımız yanarsa teselli edecek biri var 🙂

Düzen Önemli

Etiketi bile üzerinde duran birçok parça şimdi karşımızda duruyor.  En sık giydiğimiz kıyafetlerden daha az giydiğimiz kıyafetlere doğru sıralamamız iyi fikir olacaktır. Gardırobumuzun düzenli olması, kıyafet seçiminde vakit kaybetmenin önüne geçer ve eksiklerimizi daha net görebiliriz. Böylece kıyafet alışverişlerimizde doğru parçaların alışverişini yapabiliriz.

Gardırop detoksunun en güzel yanı, yeni ama gerekli kıyafetlerden oluşan bir alışveriş olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu