Büyük Beden

Büyük Beden Giyimde Temel Stil Kuralları

Büyük Beden Kıyafet Seçiminde Altın Kurallar

Hepimizin tahmin ettiği gibi büyük beden giyimde temel kural, bedeni tanıyarak giyinmektir. Vücudumuzun eksilerini ve artılarını bilerek giyindiğimizde şık ve modern görünebiliriz. Büyük beden sektöründe önde gelen tasarımcıların kreasyonları göz dolduruyor. Artık sıkıcı ve bol giyinmek zorunda değiliz. Seçtiğimiz kıyafetlerin kumaşına, renk ve desenlerine dikkat ederek zarif bir görünüm elde edebiliriz. Büyük beden giyimde temel stil kurallarını yazımızda paylaşıyoruz.

Büyük Beden İlkbahar Yaz Trendleri 2019

Büyük Beden Giyimde Parçaların Doğru Kullanımı

Kural 1

Alacağımız kıyafetin etiketinde kaç beden yazdığının önemi yok. Markaların kalıpları değişiyor ve dar kalıpla üretilen bazı kıyafetler moralimizi bozabilir. Önemli değil. Asıl olan bedenimize uyan kıyafetler seçebilmek. Dar kıyafetler bedenimizi olduğundan büyük gösterecektir. Bu yüzden tam kalıp modelleri tercih etmeliyiz.

Kural 2

Yukarıda bahsettiğimiz kural bol kıyafetler içinde geçerlidir. Yanlış bir yanılgı, bol kıyafetlerin kusurları kapattığıdır. Oysa bol kıyafetler bedeni olduğundan büyük gösterir. Çünkü bol kıyafetler tüm dikkatleri bedene toplar. Bu yüzden bedenimize uygun oversize kıyafetler seçmeliyiz.

Kural 3

Doğru iç çamaşırı seçmek, kıyafetlerimizi daha iyi gösterecektir. Özellikle toparlayıcı özellikli çamaşır kullanmak, bedeni daha zarif gösterecek ve giydiğimiz kıyafetler şık görünecektir.

Kural 4

Renkleri doğru kullanmak, büyük bedende en önemli kıstaslardan biridir. Koyu renkler fazlalıkları kamufle etmekte çok başarılıdır. Bedenimizin güvendiğimiz bölgelerine açık renk, fazlalıklarımızın olduğu bölgelere de koyu renk kombinlediğimizde istediğimiz görüntüye ulaşabiliriz.

Kural 5

Renk seçime dikkat ettiğimiz kadar, desen seçimi de büyük beden giyimde önemlidir. Bazı desenler kullanıldığı bölgeyi olduğundan geniş gösterecektir. Fazla taşlı ve pırıltılı ayrıntılar ise dikkatleri istemediğimiz bölgelerimize toplayabilir. Bu yüzden desenli ya da ayrıntılı parçalar kullanırken çok dikkatli olunmalıdır.

Kural 6

İnce ve akıcı kumaşlar büyük beden giyimde tercih edilmesi gereken kumaş türlerindendir. Kalın kumaşların tok görünümü, kıvrımları yeterince vurgulamadığından büyük beden giyimde tercih edilmemelidir.

Kural 7

Düşük bel asla kullanmamalıyız demeyeceğiz. Sadece doğru kullanmalıyız. Yüksek bel alt parçaların bedenimizi daha zarif gösterdiği, kusurları kamufle ettiği tartışılmaz. Fakat düşük bel kıyafetlerin doğru kullanımı da aynı etkiyi yaratacaktır. Özellikle kalça bölgesinde toplanan fazlalıklarımız yoksa, düşük belli modelleri kullanabiliriz.

Kural 8

Seçtiğimiz üst giyim parçalarında özellikle yaka bölümü, beden şeklimizin görünümünü direk etkileyecektir. V yaka üst parçalar üst beden boyunu uzun ve ince gösterecek, boyun bölgesinin zarif görünmesini sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu