Magazin

Hayatın Çizgileri

Yaşamımızın çoğunu iş hayatında geçiriyoruz. Toplantılar, bekleyen sunumlar, hazırlanacak raporlar ve birçoğu.. Bizce hayatta en önemli şey yaptığın her neyse en iyi yapan olmak. Bir işi yaparken o an ona odaklanıp elimizden geleni yapıyorsak sonunda başarılı ya da başarısız olmak inan hiç önemli değil. Önemli olan dönüp baktığında ben elimden geleni yaptım diyebilmek ki inanarak yaptığımızda sonucun güzel olacağını hepimiz biliyoruz. Bunun için de önce kendimize inanmamız gerekiyor. Emin olun hayat yaşamaya değer!

Her ne olursa olsun, hayat yaşamaya değer!

Bugün hiç güzel başlamamış olabilir ya da harika başlamış ama berbat devam ediyor olabilir. Günün hangi saatinde her nerede bu yazıyı okuyorsan; dur, beş dakika da olsa kafandaki düşüncelerden uzaklaş ve yapabileceğine inan. Pencereyi aç havan değişsin mesela. Aslında çiçekleri ne kadar sevdiğini hatırla, odadaki çiçeklere en son ne zaman su verdiğini hatırlamaya çalış ve önce onlara düzenli olarak su vereceğim notunu kaydet takvimine. Sonra düşün nasıl çiçeklerin düzenli olarak su vermemize ihtiyacı varsa kendimizin de su ve sevgiye ihtiyacı var, en önce kendimizden başlamalıyız sevmeye.

Yaşımız, boyumuz, kilomuz ne olursa olsun asla geç değil. Hayat her yerden yakalanmaya hazır tıpkı sürekli oyun oynamaya hazır çocuklar gibi. Yakala hayatı!  Mutluluğunla, derdinle, korkunla, hevesinle, tutkunla, aşkınla, işinle, ruh eşinle.. Bırak gerisini de biz halledelim, tek ihtiyacın doğru çizgiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu