Moda

Pin Up Giyim tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?

Pin Up Moda Akımı Detayları

Moda dünyasının öncü akımlarından biri olan pin up giyim tarzı, geçmişten günümüze kalitesini korumuş, sevimli ve romantik görünümün asıl olduğu bir tarzdır. Pin up giyim tarzı, kişinin feminen yönlerini, cazibesini ve duygusallığını rahatlıkla ön plana çıkarabileceği bir tarzdır. Bu tarzın öncüsü ise Marilyn Monroe’ dur. Pin up giyim tarzı nedir? ve kullanımı hakkında detaylar yazımızda.

2019 Mayo ve Bikini Trendleri Nelerdir?

Pin Up Giyim Tarzı Nedir?

Pin up giyim tarzı için vazgeçilmez bazı kurallar vardır. Bunlardan ilki, seçilen kıyafetin bedenimizi tamamen sarması ve vücut kıvrımlarını ortaya koymasıdır. Bir diğer kural da korselerin kullanılmasıdır. Bel bölgesinin ince olması, bedenin kum saati gibi görünmesi pin up giyim tarzında esastır. Bu bel inceliğini korse ile sağlayabiliriz. Son olarak değineceğimiz bir diğer esas ise dekoltedir. Dekolte pin up giyim tarzını temsil eden en önemli unsurlardan biridir. En çok kullanılan dekolte göğüs dekoltesidir. Bununla birlikte kısa etekler ve şortlar da giyim tarzında sıklıkla kullanılır.

Pin up giyim tarzında pembe, kırmızı, siyah, beyaz ve mavi tonları sıklıkla kullanılır. Desen olarak ta marin desenler önde gelir. Bunun yanında çiçek ve meyve baskılı kumaşlar da kullanılmaktadır. Aksesuar desteğinin yoğun olduğu pin up giyim tarzı, eldiven , eşarp, bandana gibi aksesuarların kullanımına oldukça açıktır. Yüksek topuklu ayakkabıların tercih edildiği moda akımında, bel dikkat çekmesi gereken yer olduğu için kemer kullanımı da ön plandadır. Daha çok ince kemerlerle bel inceliği daha belirgin hale getirilir.

 

Özellikle kırmızı ruj kullanımının ön plana çıktığı pin up modası, havalı ve dalgalı saçlar ile tamamlanmalıdır.

Dünyaca ünlü olan Audrey Hepburn, Elizabeth Taylor, Christina Aquilera, Katty Perry bu tarzı temsil ederken, Ezgi Mola’ da ülkemizde pin up giyim tarzı temsilcilerindendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu