Büyük Beden

Büyük Bedende Giyim Tüyoları

Büyük beden giyim için güzel giyim tüyoları

Büyük beden giyim tüyoları : Kendinizi koyu renklerin içine hapsetmek zorunda değilsiniz. Model ve renk konusunda kısıtlamadan hem şık hem de daha ince görünmenin bazı yolları var.  Vücut şeklinize göre vereceğimiz büyük beden giyim tüyoları na göz atalım.

Vücudunuzun üst bölgesi alt bölgeye oranla daha ince ise, dikkatleri üst bölgeye toplamakta fayda var. Derin V yaka veya omuzları açıkta bırakacak kombinler tercih edin. Giydiğiniz alt parçaları koyu renk, üst parçaları açık renk seçebilirsiniz. Üst parçalarda dekolte kullanabilirsiniz. Bel bölgenizin kalınlığından şikayetçi iseniz, elbiselerde belin biraz üstünden bollaşan kesimler sizi daha ince gösterecektir.

BÜYÜK BEDENDE GİYİM TÜYOLARI

Göğüs ölçüleriniz büyük ve kalçalarınız da geniş ise; V yaka, bele oturan modeller ve kalçalarda bollaşan kıyafetleri tercih edebilirsiniz.

Kumaş seçiminiz de en az model seçimi kadar önemlidir. Bazı kumaşlar vücut hatlarını tamamı ile göz önüne sereceğinden, vücut kusurlarını da ortaya çıkartacaktır. İpek, jarse ve saten kumaşlar uzak durmanız gereken kumaş çeşitlerinin başında gelmelidir. Kalın örme kumaşlar da sizi olduğundan kalın gösterebilir. Daha tok kumaşları kullanmanızı öneririz.

Boyunuzu daha uzun ve boyun bölgenizi daha ince göstermek için V yaka modelleri tercih edebilirsiniz.

Adet Gecikmesi ve Adet Görememe

Göbek bölgenizdeki fazlalıklardan şikayetçiyseniz; V yaka, kruvaze kesim ve kalçadan bollaşan modelleri tercih etmelisiniz. Drape detaylı modeller göbek sorunu için kurtarıcı olacaktır.

Kollarınızın genişliğinden rahatsız iseniz; omuzları açıkta bırakan fakat kolları örtecek modeller tercih edebilirsiniz. Bu modeller dikkati omuz bölgesine toplayacaktır. Askılı üstler kullanmak istiyorsanız, askı kalınlığının en az iki parmak olmasına dikkat edin. Askılar ne kadar kalın olursa omuzlarınız o kadar ince görünecektir.

Siz de bu önerileri dikkate alarak her yaş ve her bedende şık görünebilirsiniz.

Düşük belli pantolon modelleri büyük beden giyimde kaçınılması gereken modellerdendir. Kesinlikle bu kesimden uzak durmalısınız. Bunun yerine bel ve göbek bölgesini tamamen saran, yüksek belli modelleri  tercih ederseniz daha ince görünerek gün boyu rahat ve konforlu hissedebilirsiniz. Elbise seçiminde ara boy modeller sizin için doğru seçim olacaktır. Fakat ayak bilekleri ve baldırlarınızın kalınlığından şikayetçiyseniz etek boyunuzu diz ya da diz üstünde kullanmalısınız.

Oversize seçimler tahmin edildiği gibi kilo probleminizi saklamaz.  Yanlış seçeceğiniz bir oversize model sizi olduğunuzdan daha kalın gösterebilir. Bol kesimleri kol, omuz  ve yaka gibi bölümlerde dekolte ile birlikte kullanmanızda yarar var.

Kilo ile birlikte boyunuzun kısalığından şikayet ediyorsanız;  tek parça kıyafetleri tercih etmenizi öneririz.  İki parça kıyafet kullanacaksanız da tek renkten oluşan bir kombin kullanabilirsiniz.

Kullandığınız kıyafetlerdeki desen seçiminiz de en az kumaş seçimi kadar etkilidir. Sık ve küçük floral desenler daha genç ve fresh görünmenizi sağlayacaktır.

Doğru kumaş, desen ve kesim seçimleriniz ile istediğiniz model kıyafeti rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu