Moda

Vücut Tipine Uygun Jean Pantolon Seçimi

Doğru Kot Pantolon Seçimi

Jean pantolonların en güzel yanı mekan ve zaman ayırmamasıdır. İşe giderken yada bir partiye katılacağınızda kolayca kombinlenebilirler. Bu yüzden gardırobumuzun olmazsa olmaz parçalarındandır jean pantolonlar. Bir çok modeli olması da kullanım kolaylığı sağlıyor. Skinny, İspanyol paça yada yüksek bel. Her türlü alternatifi, rengi mevcut. Fakat doğru jean pantolonu bulmamız her zaman kolay olmayabilir. Bedenimize uygun model ve renk seçiminde zorlanıyorsanız, vücut tipine uygun jean pantolon seçimi yazımıza bir göz atmalısınız.

Beli ince Gösteren Kıyafetler

Skinny Jean

Bu dar kalıp kot pantolonlar hata kabul etmez. Fakat her vücut tipine uygun bir skinny mutlaka vardır.  Pantolonunuzun kesimi dışında, paça boyu, bel yüksekliği ve yıkama şekli de jean kullanımında oldukça önemli. Bacak boyu kısa olan kadınlar, yüksek bel skinny tercih etmelidir. Minyon bir kadınsanız paça boyunu ayak bileğinin bir iki santim yukarısında seçebilirsiniz. Bacaklarınızın kalınlığından şikayetçiyseniz, skinny jeanlerinizi uzun tuniklerle tercih edebilirsiniz. Uzun üst parçalar bacakların kalın kısımlarını örteceğinden bacaklarınız daha ince görünecektir. Skinny jean içerisinde daha ince ve fit görünmek için toparlayıcı özelliği olan jean seçimi yapabilirsiniz.

Yüksek Bel Jean

Her vücut tipinde harika görünebilen bir model. Kalça ve belin mükemmel bir uyum içerisinde görünmesini sağlar. Retro görünüme sahip yüksek bel jean modelleri, paça modellerinde değişiklik gösteriyor. Özellikle bacak boyu kısa olan kadınlar için vazgeçilmez modeller olan yüksek bel jeanler ile kadınsı bir görünüm elde edebilirsiniz. Yüksek bel jean kullanırken belinizin inceliğini vurgulamak istiyorsanız ince bir kemer kullanabilirsiniz.

İspanyol Paça Jean

Belden başlayarak dizlere kadar bedene oturan, dizin hemen altından çan şeklinde genişleyerek açılan paçalara sahip olan İspanyol paça jeanler, üst bacak kısmı kalın olanlar için harika bir seçim olacaktır. Uzun boya sahip kadınlar babet veya spor ayakkabılarla düşük bel ispanyol paça jeanları kullanabilirler. Kısa bacak boyuna sahip kadınlar topuklu ayakkabılar ve ayakkabılarını kapatacak uzunlukta yüksek bel ispanyol paça jean tercih etmelidirler.

Boyfriend Jean

İsminden de anlaşılacağı gibi erkek pantolonu kesimli bu jean modeli, kalçalardan aşağıya düz kesim inen modellerdir. Doğru bel yüksekliğini ayarlandığında her vücut tipine yakışacaktır. Seçeceğiniz boyfriend jean, ne üstünüzden düşecek kadar bol, ne de vücudunuzu saracak kadar dar olmamalı. İnce topuklu ayakkabılarla paçalarını ince bir kat halinde kıvırarak modern ve feminen bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bol Paça Jean

İçerisinde rahat edildiği için sıklıkla tercih edilen bol paça jeanleri, dolgun hatlara sahip yada kısa boylu kadınların dikkatli kullanması gerekiyor. Bol paça jean kombininde üst parçayı dar kalıp seçmek daha güzel bir görünüm sağlayacaktır. Bacak boyu kısa olan kadınların yüksek bel ve topuklu ayakkabılar ile giymesi doğru olacaktır. Basen bölgesinde fazlalıkları olan kadınlar için doğru tercih olmayan bol paça pantolonlar, pantolonun direk basenden bollaşması sebebiyle basenlere daha fazla vurgu yapacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu